ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Путівки за квотою УБД використані за три квартали нинішнього року майже повністю

24 Вересня 2019

Сьогодні будь-який військовослужбовець чи працівник Повітряних Сил ЗС України має право під час відпустки оздоровитися в санаторіях Міністерства оборони України «Хмільник», «Пуща-Водиця», «Трускавецький» та «Приморський» у м. Одеса. Як розповів АрміїInform начальник медичної служби Командування Повітряних Сил Збройних Сил України полковник медичної служби Сергій Будяк, путівок вистачає на всіх охочих. Проте від початку цього року невикористаними залишилися приблизно 15 % путівок із виділених на Повітряні Сили. Здебільшого, це путівки, які не йдуть за квотою для учасників бойових дій та для членів родин військовослужбовців. Причина проста – їхня вартість та неможливість отримати їх за пільговою ціною.

Повністю безкоштовне проживання, харчування та лікування у військових санаторіях передбачено лише для учасників бойових дій. Тому й путівки за квотою УБД використані за три квартали поточного року майже повністю. За дружину чи дитину атовець вже має сплатити в більшості випадків повну вартість путівки.

Право на пільгове санаторно-курортне лікування члени сімей військовослужбовців та самі військові мають лише за умови, якщо середньомісячний дохід на одного члена родини не перевищує трьох прожиткових мінімумів. Для дорослої працездатної особи це 6021 грн станом на 1 липня 2019 р.  (відповідно для дитини віком від 6 до 18 років – 6354 грн, до 6 років – 5097 грн). Зрозуміло, що за таких умов, це  здебільшого не дозволяє отримати військовослужбовцю, який не має статусу УБД, пільгову путівку ні для себе, ні для родини. І коли постає питання: заплатити повну вартість путівок для родини із трьох осіб у сумі майже 40 тис. гривень  (у «Трускавецький» 12180 грн за людину,  у «Пущу-Водицю» та «Хмільник» – 12285 за 21 день перебування) чи вибрати за ці гроші, навіть із доплатою,  будь-яке місце для відпочинку в Україні чи за кордоном,  перевага найчастіше не на користь військового санаторію.

Як додає Сергій Семенович, найбільшим попитом серед військових Повітряних Сил користуються санаторії «Трускавецький» і «Хмільник». Далі йде «Пуща-Водиця». А ось щодо «Приморського», то ще не всі військовослужбовці знають про можливість полікуватися на морі. Адже цей лікувальний заклад лише цього року активно розпочав приймати відпочивальників. Тож ажіотажу отримати путівку в Одесу не спостерігалося навіть улітку.

Також полковник медичної служби Сергій Будяк зазначив, що станом на сьогодні за цей рік практично 60%  льотного складу Повітряних Сил  пройшли медико-психологічну реабілітацію на базі відділення медико-психологічної реабілітації Центрального військового клінічного санаторію «Хмільник». Тож льотний склад із усіх частин ПС ЗСУ впродовж двох тижнів має змогу отримати загальнозміцнювальні процедури, зокрема масаж, ванни тощо, пройти психологічні тренінги, взяти участь у різних спортивних заходах. І все це не за рахунок щорічної відпустки.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Новини, Реабілітація