Інформаційне агентство Міністерства оборони України
UA

Олександр Данилюк: «Функцію акціонера «Укроборонпрому» виконуватиме Міністерство оборони України»

9 Вересня 2019
Олександр Данилюк: «Функцію акціонера «Укроборонпрому» виконуватиме Міністерство оборони України»

Про це в інтерв’ю Радіо Свобода зауважив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Данилюк, а також розповів про подальше реформування ДК «Укроборонпром».

За його словами, замість Кабінету Міністрів України функцію акціонера має виконувати одне з міністерств.

– Міністерство оборони – оптимальний варіант, який також забезпечує і відповідний зв’язок із президентом, – розповів Данилюк, додавши, що таке рішення вже «затверджено».

Також Олександр Данилюк наголосив, що на Концерн чекає оптимізація. – Нині новий керівник «Укроборонпрому» формує команду, яка розуміє, як побудувати ці процеси. Буде дуже серйозна оптимізація. «Укроборонпром» працюватиме в інтересах держави. Ті державні підприємства, що не працюють, – треба ліквідувати, а ті, що залишаться, – складуть кістяк нового «Укроборонпрому», – сказав секретар РНБО України.

Він також додав, що державна компанія «як і будь-який бізнес» має ефективно працювати. Головна мета перетворень – зробити її надійною і конкурентоздатною як всередині країни, так і на зовнішніх ринках.

–  Найбільш правильна модель – перетворити це в холдинг, де детально продумана система управління: є наглядова рада, чіткі процедури – як призначається керівництво, як оцінюєтеся його робота, аудит, закупівлі. Тобто все це має бути як в нормальному бізнесі – побудовано за чіткими правилами. Саме таку трансформацію ми нині і хочемо робити. Часто спілкуємося і з новим керівником «Укроборонпрому» Айварасом Абромавичусом, проговорюємо питання: хто має бути акціонером, як формувати наглядову раду. І він дуже серйозно налаштований на ці зміни, у нього є повний мандат від президента на реформування «Укроборонпрому, – наголосив Олександр Данилюк.

Читайте нас у Facebook
Новини, Новини світу та України