ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Один день у реабілітаційному центрі

5 Вересня 2019
Один день у реабілітаційному центрі

Нещодавній гість Інформаційного агентства АрміяInform засновник благодійної організації «Міжнародний благодійний фонд братів Кузьміних» Сергій Кузьміних в інтерв’ю кореспонденту нашого агентства розповів про діяльність організації щодо реабілітації ветеранів бойових дій. На завершення бесіди Сергій Володимирович запросив журналіста відвідати реабілітаційний центр Фонду в Києві. Кореспондент АрміяInform відправився на реабілітацію в рамках нашого творчого проєкту «Випробувано на собі».

Поки головний лікар реабілітаційного центру проводив сеанс реабілітації, адміністратор Ольга запросила оглянути приміщення. Вразив основний великий світлий зал із різноманітними тренажерами, в кімнаті для відвідувачів привернуло увагу сусідство двох книжок: одна спеціалізованого характеру, а друга – «Звичаї нашого народу».  Є кабінет огляду пацієнтів і ще одна невелика кімната для реабілітаційних вправ.

Легенду мого відвідування реабілітаційного центру видумувати мені не довелося: маю довготривалі проблеми з хребтом і коліном, яке, за попереднім висновком лікарів, потребує оперативного втручання – пошкодження меніску.

– Надання реабілітаційної допомоги у нас здійснюється після обов’язкового огляду головного лікаря, – пояснила реабілітолог Зоя Білостоцька, за плечима якої шестирічний досвід реабілітації травмованих спортсменів. – Для нас дуже важливо знати причину травми або захворювання, аби правильно скласти протокол відновлювальних занять.

Головний лікар Олександр Зубець пройшов  свого часу  навчання не лише в двох вищих медичних закладах України, але й курси підвищення кваліфікації в Португалії, Ізраїлі та Німеччині. Ось до його досвідчених рук я і потрапив. Олександр Павлович дуже уважно вислухав мене і не менш уважно дослідив мою «ходову систему», час від часу перекидуючись не зрозумілими для мене словами з реабілітологом Зоєю.

– Я вам раджу поки що відкинути думки про оперативне втручання і довіритись нашим реабілітологам, – зробив свій несподіваний для мене висновок лікар.

За словами Олександра Павловича, м’язи ноги з проблемним коліном через зниження навантаження на неї втратили пружність і не виконують більшість із своїх функцій.

– Маємо надію, що шляхом реабілітаційних вправ ми зможемо повернути вашим м’язам їхній звичний стан, а відтак у вас зникне біль під час руху, – підсумував Олександр Зубець і порадив не гаючи часу пройти перше реабілітаційне заняття.

Перш ніж зайти до кімнати фізичних занять із пацієнтами, поцікавився у  Олександра Павловича, чи передбачається в комплексі реабілітаційних вправ масаж. І лікар знову здивував мене своєю відповіддю: «Масаж – це процедура для лінивих».

У цих словах Олександра Зубця я переконався, коли за мене взялася Зоя Білостоцька. Півтори години (!) я справно і слухняно виконував усі, як мені здавалося, її забаганки: лягав то на спину, то на живіт, підіймав почергово ноги з «грузилом», качався стегном на валиках, терпів вправи з розтяжки м’язів…

Це вже потім я дізнався, що завдяки реабілітологу Зої я піддавався  стрейчингу, методиці маллігана і був прикутий ланцюгами до блочного тренажера дозованого навантаження. Був і  масаж, але міофасциальний, який далеко не для «лінивих».

Після першого реабілітаційного заняття для мене стали зрозумілими слова головного лікаря, коли він повідомив, що є не поодинокі випадки, коли пацієнти з числа ветеранів війни після двох-трьох сеансів полишають заняття. Так, деякі вправи виконувати важко, набридає одноманітність рухів, присутні больові відчуття. Але чи можна їх порівняти з тими труднощами, які витримали учасники війни на Сході країни? Думаю, що ні.

Потрібно зрозуміти одну річ: якщо хочеш досягти позитивного результату, ні в якому разі не можна зупинятися на півдорозі. Є багато прикладів, коли наполегливість, сила духу і впертість підняли на ноги і повернули до активного життя чимало хлопців, які зазнали поранень на війні. Головне – повірити в себе. Цю віру підтримують і в реабілітаційному центрі Міжнародного благодійного фонду братів Кузьміних.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Випробувано на собі, Новини, Реабілітація