ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Оборонна виставка DSEI-2019: акцент на штучний інтелект і передові технології

24 Вересня 2019
Оборонна виставка DSEI-2019: акцент на штучний інтелект і передові технології

Нещодавно у Лондоні завершила роботу Міжнародна виставка оборонного і охоронного обладнання DSEI-2019, яку проводять раз на два роки. На ній демонстрували останні досягнення в галузі військових технологій, представили новітні розробки в оборонній галузі та в сфері безпеки. Виставковий центр ExCeL (Exhibition Centre London) у лондонських доках (London Docklands) став традиційним місцем проведення міжнародного форуму. Загалом було розгорнуто п’ять ключових зон: аерокосмічна, сухопутна, військово-морська, безпека і спільне застосування, де показали новітнє обладнання та зразки військової техніки.

На відкритті виставки начальник генерального штабу британської армії генерал сер Марк Карлтон-Сміт закликав до «динамічніших» відносин із промисловістю для підтримання концепції «Війни прототипів». Підкреслюючи «перманентну технологічну революцію», в якій домінують квантові обчислення, величезні масиви даних, штучний інтелект, зв’язок 5G, робототехніка і автономія, він запропонував британській армії переосмислити способи управління майбутньої війною, конфронтацією і конфліктами.

Зі свого боку заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України генерал-майор Сергій Кривонос зазначив, що Україні слід активніше брати участь у подібних заходах. «На жаль, небагато українських компаній беруть участь у DSEI 2019. Хоча з наших досягнень нам є, що показати, проте потрібна велика підтримка і допомога з боку держави для участі в таких заходах. Це збільшить можливості продажу вітчизняної продукції, тож зростуть і надходження до державного бюджету», — написав він на своїй сторінці у фейсбуку.

Безпілотники Vapor 35 і Vapor 55 для європейського ринку

Американська компанія AeroVironment представила на виставці два нові БПЛА вертикального зльоту і посадки. Зокрема безпілотний апарат Vapor 35, який планують виводити на європейський ринок. Це багатоцільовий БПЛА довжиною лише близько 1,2 м і діаметром несучого гвинта 1,1 м. Виробник наголошує, що під час розробки цього апарата акцентували увагу саме на його компактності. Основне призначення Vapor 35 — здійснення спостереження і розвідки, крім того, він може бути використаний і як засіб доставки корисного навантаження у важкодоступні місця або на поле бою. Наприклад, БПЛА може скинути боєприпаси підрозділу, який перебуває в оточенні противника. При цьому кількість боєприпасів явно буде досить обмеженою, оскільки маса цього літального апарата становить 14,5 кг.

Дещо вищі характеристики по злітній масі в іншого БПЛА того ж виробника — Vapor 55. Його максимальна злітна маса обмежена 10 кг, але це «на межі можливостей». Стандартне навантаження для підйому близько 4,5 кг. Політ забезпечується аеродинамічним ротором із трьома лопатями, що живиться енергією від літій-полімерної батареї. Автономний політ — 60 хвилин.

Свою нову продукцію представила й ізраїльська компанія CONTROP, що спеціалізується на розробці і виробництві систем електрооптики і нічного бачення для різних пілотованих і безпілотних платформ. Зокрема продемонстрували дві новинки із сімейства STAMP: стабілізовані корисні навантаження для малих БПЛА — STAMP-VMD масою 1,3 кг і T-STAMP-XD масою 5,7 кг відповідно.

STAMP-VMD призначений для БПЛА так званої 1-ї категорії (Group 1) за класифікацією США з електричним або гібридним двигуном. Забезпечує виявлення рухомих цілей удень на площі 1 км², із робочою висотою 1500-3000 футів (нижче від рівня хмар). Можлива робота і з великих висот і покриття великих площ. Має процесор обробки і оптимізації даних до їхньої передачі на землю. Оператор бачить екран, розділений на три частини: карту місцевості з положенням БПЛА і цілей; безперервну відеокартинку; а також збільшену область картинки, яка найбільше цікавить. Можлива передача точних координат цілі операторові або іншому БПЛА.

T-STAMP-XD призначений як для спостереження, так і для наведення зброї з лазерним напівактивним наведенням і контролю результатів атаки. Є опція автосупроводження цілей, навіть у разі втрати зв’язку з оператором. По суті це модернізований T-STAMP-XR з доданим лазерним далекоміром-цілевказувачем.

Новий модуль відновлення для БТР Вoxer 8×8

На DSEI 2019 німецька компанія FFG Flensburger Fahrzeugbau Gesellschaft представила модуль відновлення, який може бути встановлений на броньовані машини Boxer 8×8. Це високомобільна броньована колісна машина, модульна конструкція якої дає змогу використовувати найрізноманітніші конфігурації для вирішення конкретних завдань. Нині розробляється кілька спеціалізованих варіантів, включаючи бронетранспортер, польову машину швидкої допомоги, інженерну машину, командні машини C4I і C2, машину матеріально-технічного постачання і машину для технічного обслуговування на полі бою.

Беручи до уваги, що вже існують різні спеціалізовані модулі для використання Boxer як медичної та ремонтно-евакуаційної машини, командного пункту, інженерної машини, бойової машини піхоти або бронетранспортера, недоліком є відсутність потужного модуля відновлення. Нині компанія-виробник докорінно змінює ситуацію з допомогою складного системного модуля, який за ваги в 13 т здатний піднімати до 20 т або тягнути вантаж з допомогою лебідки. Новий модуль також можна зняти з машини з допомогою гідравліки і частково автономно працювати завдяки наявності власного акумулятора. Операція виконується командою з двох осіб, які контролюють роботу, підтримувану спеціальним програмним забезпеченням, через сенсорні екрани.

Передові технології БТР Patria

Фінська компанія Patria продемонструвала на виставці бронетранспортер Patria 6×6, мінометну систему Patria Nemo.

Багатоцільова машина Patria 6×6 є наступником бронетранспортера Pasi і доповнює легендарну серію Patria AMV 8×8. Шасі засноване на тих самих компонентах, що й AMV, проте має на одну вісь менше. Машина має провідні всі три вісі та управляється двома передніми або всіма трьома осями, залежно від обраного варіанта. Додаткове обладнання може використовуватися, щоб наблизити характеристики 6х6 до AMV. Наприклад, доступні різні рівні балістичного і протимінного захисту, системи озброєння, системи самозахисту та інші бортові системи.

Зі свого боку Patria Nemo, 120-мм мінометна система з дистанційним управлінням, є системою непрямої вогневої підтримки, але через її здатності прямого вогню вона також може бути використана для самооборони. Вона також може вирішувати вогневі завдання з використанням одночасного підриву кількох снарядів (MRSI), коли до 5 мін уражають цілі одночасно. Легка і компактна башта встановлюється на легкі гусеничні та колісні броньовані машини класу 6×6 або 8×8.

БМП Warrior з гумовими гусеницями

Компанія Soucy Defense продемонструвала на виставці БМП Warrior 510 зі встановленими композитними гумовими гусеницями (CRT), які пройшли 5 000 км випробувань у рамках Програми удосконалення бойових можливостей Warrior (WAIP). Під час них підрозділ бронетанкових випробувань і розвитку Британської армії виконав 10 бойових завдань, на кожне з яких використали 500 км пробігу. Вони були розділені між дорогою, пересіченою місцевістю і встановленими перешкодами.

За словами розробників, під час випробувань були продемонстровані різні переваги гумової гусениці для зниження витрат на весь термін служби і підвищення продуктивності БМП Warrior. Установлення гумової гусениці знижує вібрацію, продовжуючи термін служби боєприпасів за рахунок зменшення трамбування пороху до 70%, термін служби компонентів електронного устаткування, а також зменшуючи втому екіпажу, що дає змогу збільшити час руху. Це також знижує витрату палива на 25%, а завдяки тому, що вага гумової гусеничної системи на 1,5 тонни менша ніж у сталевих траків, це дозволяє встановити додаткове обладнання, необхідне під час виконання бойових завдань.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Матеріальне забезпечення, Новини, Озброєння та техніка