ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Нові «жахалочки» від роспропаганди

4 Вересня 2019

Виявляється, у Збройних Силах України вже склали «прейскурант», за яким платитимуть бійцям «премії» в ООС за вбивство проросійських бойовиків. «За кожного знищеного – 7000 гривень» – повідомляють у так званому «управлінні народної міліції днр». Подібну новину з розряду «жахалок» миттєво рознесли проросійські ЗМІ, навіть не намагаючись розібратись у достовірності цієї інформації. У повідомленні йдеться, що нібито начальник Генерального штабу ЗС України особисто встановив ці «премії» і наказав терміново розіслати в частини і підрозділи ООС відповідні телеграми-розпорядження. Ці «розпорядження» розсилали 19 і 20 серпня.
Деякі ЗМІ навіть уточнюють: «Отмечается, что за уничтожение автотехники на территории ДНР ВСУ получают премию в 12 тыс. грн, сбитый БПЛА – 36 тыс. грн, уничтожение бронетехники стоит – 42 тыс. грн. А за уничтожение танка обещают 48 тыс. грн. Самая минимальная сумма в «тарифной сетке» ООС определена за жизнь военнослужащего НМ ДНР — 7 тыс. грн»

За висновками російських пропагандистів, саме для того, щоб заробити гроші,  українські бійці збільшили кількість обстрілів і часто гатять по мирних будівлях і цивільних об’єктах.

Також у так званому «унм днр» повідомляють, що найскупішими до грошей є «азовці», які відразу ж пішли «заробляти» ці «премії» і потрапили в бойове зіткнення. Внаслідок цього зіткнення бійці «Азову» захопили полонених і вбили одного «зашчітніка динари». Але найжахливіше, що «націоналісти» спотворили тіло й відрізали вуха в знищеного бойовика. І саме це є прямим доказом, що «зашчітніков» вбивали виключно за «премію».
Відверту брехню «слово в слово» ретранслювали кілька десятків російських інтернет-ЗМІ. А інші ресурси навіть «розвинули» тему далі, що нібито після отримання інформації про додаткові премії українські бійці масово відмовляються залишати зону проведення ООС і збільшують кількість нападів і обстрілів, щоб «заробити на вбивстві».

Більше того, деякі російські ресурси повідомляють, що українцям платять за збиття «безпілотників» СММ ОБСЄ, що теж є повною нісенітницею. Адже випадки збиття БПЛА ОБСЄ зафіксовані лише з боку бойовиків, саме вони вели вогонь і підбили такі літальні спостережні апарати.

Вся ця «історія-жахалка» є класичним фейком. Це класичне маніпулювання фактами.

Взагалі-то, премію і її розмір встановлює своїм наказом Міністр оборони України. І саме він 20-го серпня підписав наказ про преміювання військовослужбовців ЗС України з нагоди 28-ї річниці Незалежності України. Військові отримали 1000 гривень, а ті, хто виконує завдання в районі ООС – 2000. Крім того, українські військовослужбовці в районі ООС і так отримують додаткові виплати, окремо за знищену ворожу техніку. До речі, згаданий у «повідомленні» «Азов» належить до Національної гвардії, і фінансування та премії у нього інші, ніж в ЗСУ.
Військові фінансисти Генерального штабу Збройних Сил з «повідомлення» роспропаганди просто посміялись. Біда в тому, що навіть таку примітивну і абсурдну інформацію, якою широко заповнюють інформпростір проросійські ЗМІ, аудиторія «за парєбріком» сприймає за чисту правду.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Новини