Інформаційне агентство Міністерства оборони України
UA

НАТО проводить навчання у Балтійському морі за участю 18 країн

4 Вересня 2019
НАТО проводить навчання у Балтійському морі за участю 18 країн

Близько трьох тисяч військовослужбовців та більше 40 бойових кораблів із 18 країн беруть участь у щорічних військово-морських навчаннях НАТО Northern Coasts ( «Північні берега»), що почалися у вівторок в Балтійському морі, повідомляє офіційний сайт НАТО.
Навчання, які проходитимуть у районі Данських проток, а також на південному заході Балтики – між німецьким портом Кіль і данським островом Борнгольм, триватимуть до 19 вересня.
«Балтійське море має життєво важливе значення для Альянсу, на берегах якого розташовані шість країн-членів НАТО, – сказала офіційний представник НАТО Оана Лунгеску. – «Північним берегам» уже 13 років. На жаль, ситуація з безпекою в регіоні погіршилася після незаконної анексії Росією Криму та тривалого нарощування нею військового потенціалу».
Вона додала, що «НАТО відповідає на агресивні дії Росії, збільшуючи повітряне і морське патрулювання в регіоні, а також розмістив понад 4,5 тис. військовослужбовців в Естонії, Латвії, Литві та Польщі».
Навчання Northern Coasts регулярно проводяться в Балтійському морі з 2007 року. Згідно зі сценарієм нинішніх навчань, вигадана регіональна країна пред’являє територіальні претензії на острови в Балтійському морі, й її військово-морські сили створюють загрозу для свободи судноплавства. Діючи на основі мандата ООН, сили союзників по НАТО і їхні партнери  прагнутимуть відновити свободу судноплавства.
У рамках навчань відпрацьовуватимуться дії корабельних угруповань, операції із забезпечення ППО, протичовнової боротьби, розмінування і патрулювання.
У навчаннях беруть участь військовослужбовці з Бельгії, Великої Британії, Німеччини, Данії, Італії, Канади, Латвії, Литви, Нідерландів, Норвегії, Польщі, США, Фінляндії, Франції, Хорватії, Швейцарії, Швеції та Естонії.

Читайте нас в Telegram
Міжнародні навчання, Новини, Новини світу та України