ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

НАТО продовжує допомагати колишнім українським армійцям

1 Вересня 2019
НАТО продовжує допомагати колишнім українським армійцям

На базі Міжгалузевого інституту післядипломної освіти Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» триває навчання на спеціальних курсах за Програмою «НАТО-Україна», що передбачають професійне навчання і соціальну адаптацію колишніх військовослужбовців.

Так, колишні армійці, що мають базову вищу освіту, протягом наступних трьох місяців опановуватимуть спеціальність «Менеджмент та ділове адміністрування».

За словами директора МІПО НТУ «ХПІ» Юрія Паржини, саме ця цивільна професія має попит на ринку праці та дасть ексвійськовослужбовцям змогу скоріше досягти успіхів у бізнесі.

– У Харкові та Полтаві ці курси з перепідготовки військовослужбовців за кошти країн-членів НАТО діють із 2009 року. За цей час уже понад 1700 колишніх захисників України стали фахівцями з менеджменту, комп’ютерних технологій чи поліпшили свої знання з іноземної мови. На жаль, цей проєкт НАТО наприкінці року добігає кінця. Проте ми сподіваємося, що він буде продовжений, адже це вкрай потрібно людям, – розповів Юрій Паржин.

– Із 2000 року, коли НАТО стало опікуватися звільненими військовослужбовцями Збройних Сил України та інших військових формувань, уже близько 11,5 тисяч осіб отримали нові спеціальності. Сьогоднішнім слухачам бажаю наполегливості в навчанні та ніколи не здаватися перед труднощами, – зазначив менеджер програми «Україна-НАТО» з перепідготовки Крістофер Штаудт.

Від імені своїх колег капітан Дмитро Ганзюк подякував представникам НАТО та викладачам НТУ «ХПІ» за постійну турботу про захисників України.

До речі, серед слухачів цього набору був і майор запасу Олексій Зюбенко. Офіцер нещодавно звільнився та з тимчасовою роботою проблем не було. Проте йому хочеться мати перспективну професію з тривалим працевлаштуванням. Для цього не вистачало нових знань та вмінь. Їх він сподівається отримати на курсах НАТО.

На сьогодні вже відбувається відбір кандидатів для навчання на чергових курсах НАТО на базі МІПО НТУ «ХПІ» за спеціальністю «Сучасні технології інформаційних систем». Заплановано, що вже на початку жовтня поточного року близько 30 захисників України, які після звільнення звикають до цивільного життя, стануть на шлях здобуття престижної професії.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Новини