ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Курсанти-льотчики виконали перші в житті пуски ракет

15 Вересня 2019
Курсанти-льотчики виконали перші в житті пуски ракет

На Миколаївщині продовжується льотно-методичний збір із підготовки екіпажів тактичної авіації з відпрацювання тактичних прийомів бойових застосувань по повітряних та наземних цілях. Наразі триває практична фаза збору з виконанням польотів, і вже кілька днів поспіль виконуються бойові стрільби. Насамперед йдеться про пуски керованих ракет класу «повітря-повітря», практичне бомбометання та стрільби з авіаційних гармат. Бойові стрільби виконуються льотчиками-винищувачами та штурмовиками. Крім того, з гармат літаків Іл-76МД стріляють і екіпажі літаків військово-транспортної авіації.

Як розповіли в авіації Командування Повітряних Сил, льотно-методичні збори з різною метою відбуваються у виді кілька разів протягом року – відповідно до визначених командувачем на рік завдань. Збори ж із практичними пусками ракет – щоосені. Родзинкою цього збору стало те, що у його рамках курсанти п’ятого курсу Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба складають державні льотні іспити та роблять свій останній рішучий крок до здобуття  льотної кваліфікації «льотчик 3-го класу».

– Це говорить про те, що одразу ж після випуску, прибувши у стройові льотні частини, ці молоді льотчики одразу ж зможуть залучатися до несення бойового чергування у системі протиповітряної оборони держави, – пояснив старший інспектор-льотчик – начальник льотно-методичної групи управління підготовки та застосування авіації  Командування Повітряних Сил полковник Павло Мурашкін. – Це в даному випадку означає – без додаткових витрат на допідготовку й, відповідно, витрат часу.

Офіцер розповів, що підготовка курсантів випускного курсу на бойових літаках у частинах Повітряних Сил відбувається починаючи з 2016 року. А з 2017-го, тобто – третій рік поспіль, курсанти-випускники ще й здійснюють практичні пуски керованих ракет.

І ось у рамках збору курсанти-випускники спільно з льотчиками стройових частин почали виконувати практичні пуски ракет Р-73. Це – керована ракета класу «повітря-повітря» малого радіусу дії з інфрачервоною системою наведення, призначена для високоманевреного ближнього повітряного бою. Вона є ефективною для боротьби з будь-якими повітряними цілями – літаками, вертольотами, крилатими ракетами та безпілотними літальними апаратами. Також може слугувати для організації протиракетної оборони самого літака-носія.

Для того, щоб у повному обсязі бути готовими до несення бойового чергування у системі ППО держави й виконувати завдання за призначенням, усі бойові льотчики з періодичністю, що визначена керівними документами й курсом бойової підготовки, мають виконувати практичні пуски ракет. Цьогорічні пуски курсантів стали першими у їхньому льотному житті. Варто зазначити, що у їхніх нинішніх інструкторів, льотчиків стройових частин, свого часу такої можливості не було. Адже і перші пуски, і першу класну кваліфікацію раніше, до початку бойових дій на Сході держави, льотчики здобували, вже будучи офіцерами стройових частин.

– Сьогодні рівень бойової підготовки що льотного складу, що курсантів-випускників є достатньо високим, аби у повному обсязі виконувати усі завдання за призначенням, – підкреслив полковник Павло Мурашкін.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Новини