ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Державна таємниця не стане перешкодою для викривачів корупції

12 Вересня 2019
Державна таємниця не стане перешкодою для викривачів корупції

Парламентський комітет з питань антикорупційної політики Верховної Ради України підтримав проект Закону, яким пропонується внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» щодо визначення правового статусу викривачів корупції, забезпечення їх державного захисту, забезпечення умов для розкриття інформації про корупцію та звільнення від юридичної відповідальності викривачів корупції за розкриття інформації про корупційне правопорушення.

— Цей закон (законопроект № 1010 щодо викривачів корупції, — ред.) у будь-якому разі не може вилікувати всі проблеми закону про державну таємницю. І наскільки мені відомо, буде готуватися нова комплексна редакція закону про державну таємницю, яка має вирішити і ці, й інші проблеми роздутого інституту державної таємниці, — зазначила голова комітету Анастасія Красносільська.

Зокрема, парламентарка розкритикувала обмеження доступу до інформації. Як приклад навела закупівлю автівок для Нацполіції.

— Я звернула увагу на те, що станом на сьогодні, на жаль, норми щодо державної таємниці дозволили, зокрема, зробити таємницею закупівлі автомобілів для Національної поліції, яка фактично розписана як державне оборонне замовлення, що, зі свого боку, є державною таємницею. Це однозначно нездорова ситуація, — переконана очільниця антикорупційного комітету.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Актуально