Інформаційне агентство Міністерства оборони України
UA

Знищення транспортних Іл-76 у Лівії – привід для генерації кремлівських фейків

7 Серпня 2019

У Лівії знову знищили авіатранспортний літак Іл-76.І знову російська пропаганда повідомляє, що цей інцидент напряму пов’язаний з Україною.

Наприкінці липня цього року поблизу аеропорту Аль-Джуфра ВПС Уряду національної єдності знищили два літаки Іл-76ТД приватної української авіакомпанії EuropeAir.

Хоча російська пропаганда і намагалася звинуватити нас перед усім світом у тім, що українські Іл-76ТД поставляли до Лівії контрабандну зброю, насправді наша держава у тому випадку не є власником ані літаків, ані вантажу, що перевозили. Обидва транспортники, термін експлуатації яких закінчувався вже у серпні 2019-го, були справжнім «літаючим металобрухтом» і належали приватній компанії EuropeAir. Її власниця – громадянка України Катерина Нефьодова.  Увесь флот компанії є лізинговими повітряними суднами і їхнім власником виступає офшорна фірма InfiniteSealInc., зареєстрована на Британських Віргінських островах. За цією прокладкою стоїть вірменська авіакомпанія VeteranAvia LLC, яка і є кінцевим власником літаків, зокремаі знищениху Лівії.

Тоді під час обстрілу загинув командир борту UR-CMC Володимир Бухальський. Він родом із Мелітополя і працював за контрактом. Бухальський загинув при спробі врятувати бортові документи. Загиблий – військовий пенсіонер, який свого часу був заступником командира 25-ї бригади транспортної авіації. Тобто, по суті, ніяких зв’язків з державою Україна Бухальський на момент загибелі не мав і виступав винятково як найманий працівник авіакомпанії.

А 6 серпня з’явилося повідомлення про знищення у Лівії іншого українського транспортника. В аеропорту Місрата ударами з дронів знищений літак Іл-76ТД української компанії «Скайавіатранс» з гуманітарним вантажем Міжнародної Організації Червоного Хреста.

Про це кореспонденту агентства LIGA.net. повідомила директор компанії Олена Малахова.

Літак виконував рейс із Анкари в Місрат з гуманітарним вантажем у рамках співпраці з «Червоним Хрестом». Одразу після прибуття борта в аеропорт Місрата, з початком вивантаження товару, літак обстріляли з дронів. Перший снаряд влучив у праве крило, після чого почалася пожежа. Кілька людей у момент нападу перебували в літаку, але встигли евакуюватися. Зараз екіпаж у безпеці. Постраждалих немає. Літак повністю знищений вогнем.

У нальоті брали участь два дрони, один із яких виконував фото- та відеофіксацію. Дивно те, що росіяни майже онлайн розповіли про атаку на український літак.

Через 40 хвилин після інциденту, фото і відео цього удару з’явилися в російських ЗМІ. Роспропаганда миттю звинуватила Україну в тому, що літак перевозив зброю і боєприпаси.

Згадана компанія зв’язалася з українським консульством і намагається повернути екіпаж до України. Йдеться про вісім громадян. Також вони ведуть підрахунок своїх збитків. Оціночна вартість знищеного Іл-76ТД – 2,5 млн доларів.

Blogger pool