ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

За грошима на оборону слід пильнувати – НАКО

1 Серпня 2019
За грошима на оборону слід пильнувати – НАКО

Щорічне фінансування сектору безпеки і оборони становить понад 5% від ВВП. У 2019 році воно сягнуло 212 млрд грн на рік. Зокрема на закупівлю озброєння й військової техніки – понад 25 мільярдів.

Антикорупційні організації: Незалежний антикорупційний комітет з питань оборони (НАКО), StateWatch, «Разом проти корупції» та Центр протидії корупції з метою забезпечення ефективного використання коштів, досягнення доброчесності керівництва сектору безпеки і оборони та координації між замовниками озброєння і його виробниками звернулися до Президента України Володимира Зеленського з відкритим листом. У ньому вони закликали забезпечити призначення доброчесних фахівців на ключові посади у цій сфері. На думку експертних організацій, особливу увагу слід звернути на призначення на такі посади: керівництво державного концерну «Укроборонпром» і підприємств – його учасників; заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі, відповідального за розвиток ОПК; заступника Міністра оборони, відповідального за військово-технічну політику, розвиток ОВТ та Управління військових представництв; керівництво Державного космічного агентства України; заступника секретаря РНБОУ з питань ОПК; керівництво Державної служби експортного контролю.

Антикорупційні організації наполягають, аби відбір кандидатів на згадані посади був прозорим і відбувався за такими критеріями, як-от: відсутність конфлікту інтересів із власним бізнесом, підтвердження задекларованих доходів, відповідність вимогам люстраційного законодавства, івідсутність інформації, що кидає тінь на патріотичну позицію та ділову репутацію кандидата.

– Закликаємо перших осіб держави забезпечити прихід на вказані й дотичні посади чесних професіоналів, – зазначила АрміяInform генеральний секретар НАКО Олена Трегуб. – Громадськість готова взяти участь у процесі відбору, підтверджує рішучу готовність і спроможність здійснювати громадський контроль за всіма кадровими рішеннями.

Читайте також: Олена Трегуб розказала АрміїInform про закупівлі Міноборони

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Мітки: ,
Новини