ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«З Іловайського пекла пробивалися з боєм, що навіть російські десантники втікали…»

29 Серпня 2019
«З Іловайського пекла пробивалися з боєм, що навіть російські десантники втікали…»

Дуже помиляється люд, який вважає вихід українців з Іловайського котла панічною й безладною втечею. Під лютим вогнем росіян багато наших підрозділів із ходу приймали нерівні бої, атакуючи та розбиваючи ворожі засідки й заслони та захоплюючи їхнє озброєння.

Із солдатом-контрактником Олексієм з позивним «Черепашка» знайомлюся під Красногорівкою на «нульовому» опорному пункті «Лісовичок». Як це нерідко буває на війні, незважаючи на свій наймолодший у підрозділі вік, хлопець виявився найдосвідченішим бійцем взводу. Бо воює Олексій на Донбасі з перших днів. Він один із тих, хто знає про Іловайське пекло не з розповідей.

Його підрозділ тоді був у складі батальйону, який командири з тактичних міркувань розбили на мобільні загони. Олексій потрапив у посилений взвод із кількох бойових машин піхоти та тягачів зі встановленими на них зенітками. Пізніше Олексій чув від старших офіцерів бригади, буцімто його загін висковзнув з оточення майже останнім. На жаль — не без втрат.

«Коли загін наблизився до району Старобешевого, на нас у лоб ринуло шість новеньких російських бойових машин десанту, — згадує «Черепашка». — Ми ще здалеку без помилки опізнали вороженьок по новісінькій броні із зафарбованими бортовими номерами. Довелося з ходу приймати бій, після якого у нас залишилася неушкодженою тільки половина бойових машин. А недобитки росіян на двох БМД відступили у лісопосадку. Згодом до них приєдналися два їхні танки, але на нове зіткнення вони так і не наважились. Не знали ж бо, що протитанкових ракет у нас вже катма. Окупанти не стріляли по нас навіть тоді, коли ми підбирали на полі бою зразки їхнього озброєння. За деякий час ми пропустили по своєму флангу на «велику землю» залишки територіальних батальйонів, потім відступили самі».

Цікавлюсь сьогоденням «Черепашки». Олексій відверто тішиться: їм і тут не нудно. Нещодавно взвод ліквідував розвідувально-диверсійну групу бойовиків. Двох диверсантів з російськими паспортами в кишенях «лісовички» знищили, одного — захопили у полон та передали куди треба…

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Life story, Новини