ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як заробляють на передовій?

15 Серпня 2019, 16:51
Як заробляють на передовій?

Про сучасні мотиватори влучної стрільби

За словами начальника Управління соціальних виплат Департаменту фінансів Міністерства оборони України В’ячеслава Салахова, від початку військового конфлікту на Донбасі за успішне виконання бойових завдань та знищену військову техніку противника заохотили 41413 військовослужбовців, які отримали майже 195 мільйонів гривень.
Отже, розберемося докладно, як заохочується в українському війську ефективне виконання бойових завдань і чим за це держава віддячує нашим звитяжцям.

За знищення (захоплення) 119 одиниць військової техніки ворога виплачено понад 3,7 мільйона гривень


Одразу зауважимо, що саме майже 200 мільйонів гривень є загальним розміром виплати додаткових винагород, профінансований у Департаменті фінансів Міноборони станом на 1 серпня 2019-го. Зокрема за знищення (захоплення) 119 одиниць військової техніки противника виплачено понад 3,7 мільйона гривень. Ці кошти розподілені між 572 військовослужбовцями. За успішне виконання бойового завдання у складі підрозділу заохотили майже 3000 бійців, яким виплачено понад 12,5 мільйона гривень, а за безпосередню участь у бойових діях відзначили майже 37,5 тисячі захисників, які отримали понад 178,7 мільйона гривень.
Загалом розміри таких виплат регламентує постанова Кабміну від 20 січня 2016 року №18 «Деякі питання грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та поліцейських». Тобто в особливий період військовослужбовцям ЗСУ, інших військових формувань та правоохоронних органів за безпосередню участь у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду виплачується винагорода у розмірах, визначених керівниками відповідних державних органів за погодженням з Міністерством фінансів та Міністерством соціальної політики. Також такою нормативною базою є наказ Міноборони від 10 лютого 2016 р. №67 «Про затвердження Інструкції про розміри і порядок виплати винагороди військовослужбовцям Збройних Сил України та Державної спеціальної служби транспорту за безпосередню участь у воєнних конфліктах, у заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі й стримування збройної агресії Російської Федерації чи в антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду».
Згідно з вимогами цих документів військовослужбовці Об’єднаних сил щомісячно отримують винагороду за безпосередню участь у заходах із забезпечення національної безпеки й оборони, відсічі й стримування збройної агресії РФ у Донецькій та Луганській областях (далі – заходи ЗНБО).

Розмір винагороди залежить від місця
та успішного виконання бойового завдання

Розмір винагороди залежить від місця виконання завдання і, наприклад, для військовослужбовців Збройних Сил України становить:

17000 грн – у разі виконання завдання на лінії бойового зіткнення на глибину ротних опорних пунктів першого ешелону оборони; виконання бойових завдань на території противника (території між позиціями військ противника та своїх військ), в акваторії Азовського моря;
6500 грн – у разі виконання завдання в інших місцях дислокації у межах визначеного району заходів ЗНБО.

Крім цього, передбачено збільшення розміру зазначеної винагороди за:

успішне виконання бойового завдання в складі військової частини (підрозділу, групи);
безпосередню участь у бойових діях;
знищення (захоплення) техніки.

Розмір винагороди одноразово збільшується за успішне виконання бойового завдання в складі військової частини (підрозділу, групи) військовослужбовцям військових частин (підрозділів) за дні, коли вони успішно виконали бойове завдання в складі військової частини (підрозділу, групи) на території противника (території між позиціями військ противника та своїх військ), в акваторії Азовського моря, що визначено розпорядчим документом вищого органу військового управління (штабу операції Об’єднаних сил, штабів оперативно-тактичних угруповань), та виплачується на з’єднання, військову частину, підрозділ, групу (від 60,9 тис. грн до 365,4 тис. грн).

За безпосередню участь у бойових діях
винагорода збільшується на 1000 гривень за добу

За безпосередню участь у бойових діях військовослужбовцям збільшується винагорода на 1000 гривень за кожну добу такої участі в разі:

виконання військовою частиною бойових завдань під час ведення рейдових (штурмових) дій, відбиття штурмових дій противника в умовах безпосереднього взаємного вогневого контакту;
виконання завдань ракетними військами та артилерією з вогневого ураження противника;
ведення оперативної (військової, спеціальної) розвідки на території противника (території між позиціями військ противника та своїх військ) або в умовах безпосереднього зіткнення (взаємного вогневого контакту) з противником;
здійснення польотів у зоні ураження зенітними ракетними комплексами (зенітно-артилерійськими комплексами) противника ближньої дії (до 10 км від лінії зіткнення з противником);
ведення повітряного, морського бою.

За знищення (захоплення) техніки противника
виплачують від 12180 до майже 244000 гривень

За знищення (захоплення) техніки військовослужбовцям збільшується винагорода в розмірі від 12180 грн до 243600 грн, яка розподіляється між військовослужбовцями, що брали безпосередню участь у знищенні (захопленні) техніки, залежно від їхнього особистого внеску.
Підставою для здійснення виплати збільшеного розміру винагороди є наказ Командувача Об’єднаних сил про підтвердження  успішного виконання бойового завдання, безпосередньої участі у бойових діях та знищення (захоплення) техніки.

Для розгляду вищезазначених фактів у штабі операції Об’єднаних сил створено відповідні робочі групи з оцінки результатів виконаного бойового завдання, підтвердження успішного виконання завдань та знищення (захоплення) техніки противника, підтвердження днів безпосередньої участі особового складу у бойових діях.

Так, з початку проведення операції Об’єднаних сил робочі групи розглянули документи щодо підтвердження фактів успішного виконання бойового завдання, безпосередньої участі в бойових діях і знищення (захоплення) техніки на загальну суму 36,6 млн грн, з яких:

28,3 млн грн – безпосередня участь у бойових діях;
5,8 млн грн – успішне виконання бойового завдання;
2,5 млн грн – знищення (захоплення) техніки противника.

За підсумками розгляду комісій Командувачем Об’єднаних сил підтверджено факти успішного виконання бойового завдання, безпосередньої участі у бойових діях та знищення (захоплення) техніки на загальну суму 30,2 млн грн, з яких:

24,3 млн грн – безпосередня участь у бойових діях;
3,9 млн грн – успішне виконання бойового завдання;
2,0 млн грн – знищення (захоплення) техніки противника.

Водночас не підтверджено (повернуто на доопрацювання) робочими групами документи на загальну суму 6,4 млн грн, з яких:

4,0 млн грн – безпосередня участь у бойових діях;
1,9 млн грн – успішне виконання бойового завдання;
0,5 млн грн – знищення (захоплення) техніки противника.

Однією з найпоширеніших причин повернення документів на доопрацювання є виявлені помилки та порушення в регламенті їхнього оформлення.


В’ячеслав Салахов звертає увагу на те, що для вдосконалення механізму документального оформлення зазначених виплат, спрощення існуючого документообігу та з урахуванням застосування новітніх технологій у процесі організації управління військами в умовах бойових дій, до нині діючого механізму неодноразово вносилися необхідні зміни і корективи.

Сергій ВОРОНКОВ, АрміяInform

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Лонгрід, Новини, ООС