ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як використовувати консервні банки в екстремальних умовах

Прочитаєте за: 3 хв. 15 Серпня 2019, 22:37

Ключовий компонент будь-якого виживання в екстремальних умовах – уміння використовувати різні предмети. Тому неабияке значення мають порожні консервні банки. Попри те, що багато хто вважає бляшанки марними, вони можуть стати справжнім порятунком.

10 способів застосування жерстяних консервних банок

1. Зберігання продуктів.
Порожні банки можуть стати ємностями для зберігання інших харчових продуктів і різних предметів. У них можна переносити їжу, воду, боєприпаси тощо. Як кришку використовуйте тканину (наприклад, бандану) чи поліетиленовий пакет.

2. Посудина для приготування їжі.
Банка може стати мініатюрною каструлею для кип’ятіння води, приготування чаю, каші, супу чи яєчні.

3. Транспортування вогню.
У надзвичайній ситуації з’являється потреба переносити вогонь. Це слід робити для економії сірників або якщо їх немає. Необхідно зробити кілька отворів з боків і помістити всередину гаряче вугілля від багаття, зібравши його в нижній частині вогнища. Такі жаринки знадобляться при розпалюванні нового багаття, а якщо туди покласти невеликі сухі гілочки, то банка перетвориться на чудову міні-піч.

4. Наконечники для стріл і рибальські гачки.
З жерсті виходять чудові гачки для риболовлі. Також можна виготовити наконечники для стріл, за потреби посиливши конструкцію кількома шарами.

5. Підсилювач звуку.
З бляшанки можна зробити підсилювач звуку для прослуховування місцевості. Пробийте отвір у дні й притуліть банку до вуха. Так можна почути віддалені звуки.

6. Система сигналізації.
Натягніть паракорд, нитку або мотузку між деревами. Покладіть у порожню банку камінчик, зв’яжіть кілька банок на кінці мотузки. Якщо хто-небудь зачепить нитку – банки подадуть звуковий сигнал.

7. Свічник і обігрів.
Бляшанка може стати свічником, що захищає вогонь свічі від бічного вітру. Зробіть отвір у дні, всуньте в нього свічку. Регулюйте рівень полум’я, переміщаючи банку по свічці. А ще ця конструкція дозволить отримати трохи тепла у приміщенні.

8. Лопата і черпак.
Якщо в ситуації виживання вам потрібно щось викопати або вичерпати, то жерстяна банка допоможе в цьому.

9. Сигнальне дзеркальце.
Уміння своєчасно подати сигнал в умовах виживання – важливе. Якщо з літака або гвинтокрила вас не помітять вчасно, ваші зусилля будуть марними. Щоб цього не сталося, зробіть з бляшанки дзеркальце, його «зайчик», якщо пощастить, буде видно за кілька кілометрів. Для цього робимо маленький отвір для візуального прицілювання в нижній частині й поліруємо поверхню вуглиною або шоколадом до блиску.

10. Фільтр для води.
Робимо кілька невеликих отворів у дні, укладаємо в банку шарами пісок, дрібний щебінь, траву тощо, і наливаємо воду. Очищена вода капатиме знизу в посудину.

Богдана Дереш

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram