Інформаційне агентство Міністерства оборони України
UA

Військові медики провели заняття з тактичної медицини на фестивалі «З країни в Україну»

9 Серпня 2019
Військові медики провели заняття з тактичної медицини на фестивалі «З країни в Україну»

З початку серпня команда «З країни в Україну» разом з учасниками бойових дій, майстрами і координаторами майданчиків, волонтерами і артистами мандрувала містами на Заході країни. Цьогорічне гасло фестивалю — «Свідомі дії свідомих людей».

Тячів, Берегове, Мукачево — міста, в яких найперше відбувся цей масштабний захід. До слова, вперше у ньому взяли участь і військові. Як серед учасників, так і серед гостей свята. Одним із найпопулярніших з 14 майданчиків був медичний. На ньому зібралися всі охочі пізнати основи надання першої медичної допомоги. Такі тренінги для закарпатців провів волонтерський медичний батальйон «Госпітальєри».

Окрім медицини, у фестивальній програмі були майстер-класи на алеї майстрів, фотовиставка, презентації робототехніки, малювання 3D-ручками, спілкування влади і громади. Неабияку аудиторію зібрала і літературна зустріч з письменником Андрієм Киричевським, який пише про російсько-українську війну.

Присутні мали змогу побувати на концертах популярних українських виконавців: Кіри Мазур, Nesprosta, VERBA, One Light Insight і ХАС. На Закарпатті виступив і українсько-канадський гурт Balaklava Blues, який, ненадовго приїхавши на гастролі, вирішив узяти участь у фестивалі «З країни в Україну».

— Нам приємно бути учасниками заходу, що сповідує українську ідентичність. Коли ми повертаємося до України, важливо бути в середовищі однодумців. Ми ж зі свого боку ширимо цю культуру світом, — зазначають учасники гурту. — У наших виступах музика та народний спів доповнюються концептуальним відеорядом — записами з реаліями війни та з Революції гідності.

Саме на Майдані і познайомилися засновники гурту Марічка і Марк Марчик. Українську культуру і правду про війну на Донбасі музиканти розповідають на своїх виступах в Україні, Англії та Канаді, де виступають найчастіше.

Таким був початок фестивалю. А вже днями команда виїжджає на Приазов’я, де 9-11 серпня на центральних площах міст Бердянськ, Мелітополь, Каховка також відбудуться фестивалі. Крім різних культурно-просвітницьких заходів, заплановані лекції від представників Управління соціального захисту про житлові програми для учасників бойових дій. У Бердянську учасники фестивалю плестимуть маскувальну сітку для військових.

Читайте нас у Facebook
MilitaryArt