Інформаційне агентство Міністерства оборони України
UA

Україна та Польща можуть спільно модернізувати літаки МіГ-29

13 Серпня 2019
Україна та Польща можуть спільно модернізувати літаки МіГ-29

Військове відомство Республіки Польщі ретельно вивчає можливості спільної з Україною модернізації парку літаків МіГ-29. Про це інформаційному агентству «Оборонно-промисловий кур’єр» повідомив представник Міністерства оборони.

За словами співрозмовника, Польща може долучитися до цієї модернізації, яка відбуватиметься на ДП «Львівський державний авіаційно-ремонтний завод». Вартість апгрейду однієї повітряної машини ймовірно становитиме близько 1 млн дол. Він також переконаний, що це досить вигідно сусідній країні, яка намагається суттєво посилити спроможності захисту повітряного простору. Польща розглядає кілька потужних програм осучаснення війська, зокрема закупівлю великої партії новітніх літаків 5-го покоління, ймовірно американських літаків F-35 та значної партії бойових гелікоптерів.

Водночас у цій країні розглядають і можливості посилення оборонного потенціалу відповідно до достатньо бюджетної версії. Адже витрати на нові гелікоптери й літаки надзвичайно великі й Польща не зможе здійснити ці закупівлі дуже швидко. Втім модернізація МіГ-29 спільно з Україною є доволі реалістичною й не дуже коштовною версією посилення повітряної компоненти. Тим паче, закуплені раніше американські F-16 нині вже не задовольняють Польщу у вирішенні питань убезпечення повітряного простору.

Новини, Озброєння та техніка