ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У строю ліцеїстів-моряків цього року стоять уже і дівчата

29 Серпня 2019
У строю ліцеїстів-моряків цього року стоять уже і дівчата

У ліцеїстів першого курсу Військово-морського ліцею, що на Одещині, триває курс загальновійськової підготовки або, як його звикли називати, «курс молодого бійця». Тож уже протягом двох тижнів 88 першокурсників освоюють ази військової служби. Насичений комплекс заходів охоплює заняття з фізичної та стройової підготовки, вивчення статутів і положень, а також ознайомлення з історією та традиціями навчального закладу.

— Особисто для мене поки немає нічого складного, я завжди хотів бути військовим, зокрема служити у морській піхоті чи в десантно-штурмових військах. І ліцей — перша сходинка до моєї мрії. Тут, упевнений, з нас зроблять справжніх чоловіків. А ще плюсом є те, що я знайшов вірних друзів, з якими пліч-о-пліч навчатимуся наступні два роки, — розповідає першокурсник Володимир Яковлев.

Головна новація цьогорічної вступної кампанії — дівчата-ліцеїстки. Їх лише двоє, однак вони не просто разом із хлопцями виконують усі нормативи, а іноді навіть стають для них взірцем витривалості.

— Звісно, всі розуміють, що дівчата відрізняються від хлопців і фізично, і емоційно. Проте, якщо у першому випадку вони дещо слабші, то емоційно — стійкіші. Були випадки, коли хлопці вже здавалися перед тим чи іншим завданням, а дівчата рухалися вперед. Таким чином ще й мотивуючи своїх одногрупників не опускати руки, — розповідає командир 4-го взводу старший лейтенант Ольга Джемалядинова.

Щодо проживання, то для ліцеїсток створені максимально комфортні умови: окремі кімната, душ, туалет, тож хлопці, проживаючи в казармах по 40 осіб, неабияк заздрять.

Дівчата розповіли, що налаштовані надалі пов’язати своє життя з військом, ба більше, вони мріють обіймати командні посади. І першим взірцем для них є їхня командир взводу. Хоч і невисока на зріст, тендітна і аж ніяк не грізна на вигляд, ліцеїсти її беззаперечно слухаються і поважають.

Як зазначає начальник ліцею капітан 1 рангу Віктор Шмигановський, цей набір відрізняється від попередніх. І не лише присутністю в строю дівчат, а й тим, що діти надзвичайно вмотивовані, навчання в ліцеї — їхній свідомий вибір. Але, на жаль, не обійшлося й без ложки дьогтю.

— Сьогодні ми вже відрахували одного з ліцеїстів. Його батько — військовий, який не зрадив присязі й вийшов з Криму, є учасником бойових дій, а брат цього року закінчив наш ліцей. Однак хлопець допустив вчинок, який не личить ліцеїсту, і мав бути покараний. Це засвідчує, що в нас немає особливого ставлення до окремих категорій дітей. Ставлення і вимоги до всіх однакові, і на першому місці дисципліна. Ми навчаємо наших вихованців, що людина, яка не може підкорятися сьогодні, в майбутньому не зможе керувати. Тож вибір за ними, — говорить капітан 1 рангу Віктор Шмигановський.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Вишкіл