ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Криму військові випадково запустили ракету в ангарі

19 Серпня 2019
У Криму військові випадково запустили ракету в ангарі

В окупованому Криму на аеродромі поблизу міста Саки двоє військовослужбовців морської авіації Чорноморського флоту випадково запустили авіаційну керовану ракету Х-29ТД. Інцидент стався ще в жовтні 2017 року, проте відомо про подію стало лише тепер. Міністерство оборони РФ вирішило стягнути з військових матеріальну компенсацію. Про це повідомляє 24tv.ua.

Кримінальну справу щодо двох військовослужбовців, обвинувачених військовим слідством Слідчого комітету Росії в порушенні правил поводження зі зброєю, що становлять підвищену небезпеку для людей (ч. 1 ст. 349 КК РФ), розглянув Кримський гарнізонний військовий суд.

Через недбалість військовослужбовців довелося списати дві Х-29ТД і спецапаратуру для перевірки їхньої боєздатності. Також через інцидент був серйозно пошкоджений ангар.

Як зазначається у матеріалах справи, військовослужбовці, діючи за принципом «сам зробив — сам себе проконтролював», не перевірили, як потребують регламенти робіт, справність чекових механізмів Х-29ТД.

Працівники вирішили перевірити ракету 63М, не переконавшись у цілісності кришки чекових пристроїв і пломбування. Внаслідок спрацьовування піропатронів ракета класу «повітря-поверхня» знесла ворота ангара та частину стіни.

При цьому ракета вагою близько 700 кг знищила на своєму шляху апаратуру і ще одну ракету 63М на апаратурі комплексу «Ока». Наслідки могли бути катастрофічними, проте бойова частина ракети вагою в 100 кг вибухівки не спрацювала.

Узявши до уваги те, що порушення правил поводження зі зброєю, яка являє собою підвищену небезпеку для людей, скоєне військовослужбовцями через необережність, суд кваліфікував їхні дії за ч. 1 ст. 349 КК РФ. Пом’якшувальними обставинами провини в справі стали відшкодування військовими частини заподіяної шкоди в сумі 3 тис. рублів з кожного. Також було відзначено, що в одного з бійців є четверо малолітніх дітей.

Суд затвердив для винних покарання у вигляді обмеження по військовій службі на один рік і три місяці з відшкодуванням завданих збитків.

Проте Міноборони РФ вимагає повного відшкодування збитків у розмірі 46 млн рублів.

Фото: ТСН

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки:
Новини, Новини світу та України