ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У День Незалежності близько 9 тисяч осіб візьмуть участь у Марші захисників України

13 Серпня 2019
У День Незалежності близько 9 тисяч осіб візьмуть участь у Марші захисників України

Такі дані оприлюднили під час пресконференції представники ветеранських і волонтерських організацій, які анонсували проведення 24 серпня, в День Незалежності, Маршу захисників України.

Як розповів член Ради ветеранів при Міністерстві у справах ветеранів України, представник оргкомітету Антон Колумбет, ветеранські організації два місяці тому звернулися до Офісу Президента України із запитом, як святкуватиметься День Незалежності й чи буде проведено військовий парад.

– Нам відповіли, що указ не видано. Ми цю відповідь оприлюднили. Патріотична спільнота в усій Україні почала синхронно самоорганізовуватися з метою проведення громадського параду. Суть проста – люди, які захищали, захищають і захищатимуть Україну, є людьми, від яких залежить незалежність України. Відповідно, у День Незалежності саме вони є об’єктом суспільної уваги, – зазначив Антон Колумбет.

– Ініціатива наша аполітична, ми не за конкретного політика, владу або проти них. Ми – патріоти країни, які хочуть пройти центральними вулицями міста у День Незалежності й довести побратимам на фронті, що ми готові до них приєднатися в будь-який момент, – наголосив представник оргкомітету.

Він підкреслив, що Офіс Президента Володимира Зеленського, який також організовує марш ветеранів, не зміг побудувати комунікацію з організаторами альтернативного ходу.

Організатори повідомили, що марш розпочнеться о 9.00 24 серпня від столичного парку імені Тараса Шевченка. Першими пройдуть сім’ї загиблих військовослужбовців, ветерани АТО. Далі марш пройде бульваром Шевченка до Бессарабської площі й Хрещатиком до Майдану Незалежності. Завершиться хід на Михайлівській площі, де відбудеться вшанування загиблих воїнів хвилиною мовчання, покладання квітів і загальний молебень за полеглими в бою.

За словами члена оргкомітету Андрія Медведька,  наразі всі охочі взяти участь у марші можуть зареєструватися, подавши заявку через Google-форму.

Уже подано 9 тис. таких заявок. Серед тих, хто зареєструвався: 7 тис. військових ветеранів, учасників АТО, 1600 – цивільних громадян, 500 – військових волонтерів, близько ста осіб – військові капелани.

Напередодні Офіс Президента оприлюднив план заходів до Дня Незалежності, який цього року відбудеться без військового параду. Водночас представники ветеранських і волонтерських організацій заявляють, що команда Президента свої плани з ними не узгоджувала, тому спільних заходів із владою вони не проводитимуть.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Актуально, Новини