ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Тисяча морських миль, три іноземні порти та безліч тренувань у морі

23 Серпня 2019
Тисяча морських миль, три іноземні порти та безліч тренувань у морі

Для кожного військового моряка перший тривалий похід запам’ятовується на все життя. Перша вахта, перший шторм, вперше пройти через протоку Босфор – усе це майбутні морські офіцери переживають на власному досвіді не як глядачі на якомусь круїзному лайнері, а в складі екіпажу, відчуваючи відповідальність за кожну прокладену на мапі милю курсу корабля.

У День Державного Прапора України навчальні катери «Нова Каховка», «Сміла» та «Чигирин» повернулися до місця базування після майже тритижневої літньої морської практики. Похід тривав 17 діб, протягом яких навчальні катери відвідали іноземні порти: Гельджук (Турецька Республіка), Варна (Республіка Болгарія) і Констанца (Румунія). Окрім цього, курсанти подолали більше ніж тисячу морських миль і пройшли протоку Босфор.

– Усі завдання практики виконано. На жаль, погода внесла свої корективи в план переходу, адже на виході з Босфору був сильний шторм силою 5-6 балів. Тому ми були вимушені затриматися в Туреччині, але потім наздогнали завдяки зменшенню часу, що було заплановано провести в іноземних портах, – зазначив заступник начальника Інституту ВМС капітан 1 рангу Ростислав Шаров. – Практична складова – головна у підготовці моряка. Хоч який би був ефективний курс підготовки на суходолі, ніщо не замінить випробування морем. Тому катерний похід – дуже важливий для всіх курсантів. Під час походу майбутні офіцери були розподілені для несення вахт. Звичайно, хтось краще освоївся в морі, комусь ще треба попрацювати над собою, але кожен з них здобув той необхідний та безцінний досвід, який вони застосовуватимуть у подальшому навчанні та службі.

На борту навчальних катерів морську практику проходили курсанти 2-го й 5-го курсів Інституту Військово-Морських Сил Національного університету «Одеська морська академія», Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут, а також 2-го курсу відділення військової підготовки Морехідного коледжу технічного флоту Національного університету «Одеська морська академія».

— Для нас це було перше знайомство з морем. Здобули для себе величезний практичний досвід. Переконаний, ці знання обов’язково знадобляться в майбутньому, – поділився своїми враженнями молодший сержант Віталій Савченко, курсант 5-го курсу Військового інституту телекомунікації та інформатизації імені Героїв Крут. – На кораблі несли вахту черговими зі зв’язку, радіотелефоністами та старшими радіотелефоністами. Зокрема забезпечували зв’язок і передачу повідомлень між катерами, а також з командуванням тут в Одесі.

Окрім несення вахт, з курсантами проводили практичні заняття з навігації та штурманської справи, вони визначали різними способами місце перебування корабля у морі, дистанцію до різних цілей, а також застосовували у своїй роботі стандарти НАТО.

– Дуже багато дізналися нового, як кажуть, теорія теорією, проте практика є практикою, – говорить курсант 2-го курсу Інституту ВМС Руслан Сєріков. – Також сподобалося те, що ми відвідали іноземні порти, мали змогу побачити, як вчаться та живуть курсанти-моряки з Туреччини, Болгарії та Румунії. Я заступав на всі вахти: і сигнальником, і штурманом, і на камбуз. Мені морський похід дуже сподобався, незважаючи на те, що було доволі важко, особливо коли був шторм. Однак з нетерпінням чекаю нагоди знову опинитися на кораблі в морі.

В іноземних портах традиційно відбулися протокольні зустрічі. У Туреччині курсанти відвідали кораблі турецьких ВМС, побували на екскурсії у місті, а ще попрактикувалися на тренажері з боротьби за живучість. Попри короткий термін перебування у Варні та Констанці у зв’язку із затримкою, українські майбутні офіцери також встигли ознайомитися з місцевою культурою та відвідати флотські навчальні заклади цих країн.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Мітки:
Військово-морські Сили, Навчання та тренування, Новини