ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Сіміки». Інше обличчя армії

17 Серпня 2019
«Сіміки». Інше обличчя армії

Хто такі «сіміки» та їхні завдання в зоні ООС.

Це військовослужбовці, офіцери, які налагоджують відносини між цивільними і військовими в прифронтових містах та селищах. Також вони допомагають населенню на лінії зіткнення, взаємодіють з місцевими адміністраціями, організовують відновлення життєво необхідної інфраструктури, електромереж, водопостачання, сприяють у доставці продуктів, речей, будматеріалів. До того ж періодично доставляють волонтерську допомогу нашим воїнам.

Головна їхня робота – це добрі справи. Саме для вирішеннях перелічених та багатьох інших питань у 2014 році, з початком війни на Донбасі, і створили систему цивільно-військового співробітництва – CIMIC. Назва походить від англійської абревіатури CIMIC (civil-military co-operation. ред.)

– Також допомагаємо цивільному населенню, яке постраждало від артилерійських обстрілів. Якщо житловий сектор пошкоджений після обстрілу, то ми своїми силами намагаємося скоординувати відновлення, знайти тих, хто б міг допомогти та забезпечити будівельними матеріалами. Є громадські організації, зокрема закордонні, яким небайдужа доля українського населення, яке постраждало від збройної агресії РФ, – розповідає начальник групи з питань гуманітарної допомоги капітан Оксана Мелешенко.

Більшість чоловіків та жінок цивільно-військового співробітництва мають бойовий досвід і пройшли підготовку за стандартами НАТО.

Як кажуть самі «сіміки», більш за все їх раді бачити діти та люди поважного віку. Вони відповідають військовим щирою вдячністю, позитивними емоціями, які допомагають відчути важливість та необхідність праці «сіміків». Але є й такі, які просто мовчать, спостерігають за результатами діяльності працівників ЦВС.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки:
Допомога населенню, Новини, ООС