Інформаційне агентство Міністерства оборони України
UA

Широкине – селище привид на Азовському морі

4 Серпня 2019
Широкине – селище привид на Азовському морі

За 15 кілометрів на схід від Маріуполя розташований найбільш зруйнований населений пункт російсько-української війни – Широкине. Це легендарне село не порівняти ні з яким іншим на Донбасі. Колись тут був курорт, куди до узбережжя Азовського моря приїжджали відпочивальники. У селищі був власний пивзавод і меблевий цех. Там налічувалося близько 700 будинків та мешкало понад 1800 людей.

Тепер сюрреалістичний пейзаж селища більше нагадує яскраву картинку апокаліпсису з фільмів-катастроф або навіть чимось схоже на мертве місто Прип’ять. Та на відміну від Чорнобильської зони, люди з Широкиного тікали не від техногенної катастрофи, а від обстрілів російських окупантів, рятуючи свої життя. Російські війська та їхні найманці обстрілювали село з особливою ненавистю та люттю. Внаслідок «братньої любові» та численних обстрілів з важкої артилерії та мінометів тут знищено майже все.

Краєвиди просто гнітючі: всі без винятку будинки лежать у руїнах і не придатні до життя, зруйновано численні санаторії, дитячі табори, сільську раду, школу, будинок культури та інші важливі об’єкти інфраструктури. Все суцільно поросло травою та чагарниками, в гаражах і на вулицях стоять згорілі вщент автомобілі, поблизу будинків лежать дитячі іграшки та повсюди ‒ осколки від снарядів. Про колишній розквіт селища нагадують і розгромлені бази відпочинку, що стоять на березі. Саме ж узбережжя цілком заміновано на випадок атаки з моря. Завдяки героїзму і мужності українських військовослужбовців, зокрема морських піхотинців, Широкине було звільнено від противника у 2016 році. Сьогодні село перебуває під повним контролем ЗС України.

‒ Багатостраждальне Широкине – селище-привид, останні місцеві жителі покинули його ще на початку 2016-го, ‒ веде далі морпіх. – Відтоді воно повністю мертве. Зараз ним ходять лише українські військові. Можливо згодом, після нашої неодмінної перемоги над російськими окупантами, сюди повернуться люди, і воно оживе в буквальному розумінні цього слова. Звісно, дуже хочеться, щоб дітки тут знову ходили до школи та росли на своїй рідній землі.

Наразі українські морські піхотинці надійно тримають оборону на лінії зіткнення.

‒ Ворог останнім часом знову активізувався, незважаючи на введення режиму «тиші». Переважно ввечері веде по наших позиціях провокативний вогонь зі стрілецької зброї та кулеметів. Ми вогонь у відповідь не відкриваємо. Але щойно буде загроза життю морських піхотинців, противник дуже пошкодує, що це зробив. Відповідь буде миттєвою та жорсткою, ‒ додають морпіхи.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Новини