ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Що зможуть гірські штурмовики у пісках Чернігівщини?

14 Серпня 2019
Що зможуть гірські штурмовики у пісках Чернігівщини?

– Все у них більш-менш… Але були недоліки – стояли між вогневими рубежами довго, тоді ліва машина з навітряного боку влучила поперед себе, здійняла стовп куряви і перекрила всьому взводу стрільбу. Тому точно будуть штрафні бали, – чую збоку. Це оцінюють своїх суперників під час «танкової каруселі» інші військові.

Нині на Чернігівщині тривають змагання на найкращий танковий взвод Сухопутних військ ЗС України.

Учасники – танкові підрозділи окремих 1-ї та 17-ї танкових, 28-ї механізованої та 128-ї гірсько-штурмової бригад. Саме вони стали найкращими у своїх оперативних командуваннях.

З першого дня лідерство захопили представники ОК «Північ». Сподіваються вони і на загальну перемогу.

– Хочемо бути першими. Ми вчора взяли найвищі бали у «снайперській стрільбі» та «естафеті». Остання налічує чотири етапи. Спочатку сто метрів несли ящик з боєприпасами і дві коробки до зенітного кулемета, споряджені, кожна 30 кілограм важить. Друга стометрівка – треба було колоду для самовитягування танка пронести… і два траки гусеничні. Третій етап – дві бочки з умовним пальним перекотити сто метрів. І четверта ділянка – танковий трос та дві шпори для транспортування танка на залізничній платформі тягли, – ділиться враженнями командир танкового взводу 1-ї ОТБр Роман Приходько.

– Найважче – це перекочування бочки по пересіченій місцевості. 200 літрів. Ґрунт м’який. Вона грузне. Все решта несеться – тому там легше, – наголосив танкіст.

Загалом, за чотири дні, армійці мають виконати 11 завдань у чотирьох номінаціях – спортивна, професійна, водіння бойової машини та комплексне тактичне завдання. Програма змагань щороку адаптується – враховують досвід, здобутий на полі бою.

Як приклад, застосування пар – це новий вид, який показав себе успішно під час бойових дій на Донбасі. Танковий взвод «воює» на чотирьох бойових машинах. Два танки ведуть вогонь по цілях, а інші два – забезпечують їхнє прикриття. Акцент роблять на збереженні життя екіпажу.

Після другого дня змагань суперники скоротили відставання від лідерів –

гончарівських танкістів. Змагання тривають. Попереду ще багато цікавого – водіння на точність, пістолетна швидкісна стрільба з танка та інші «атракціони».

Найкращі в Сухопутних військах восени змагатимуться на першості української армії. А там своєрідним бонусом переможцям є право виступу на міжнародному рівні.

 

 

 

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Новини