ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Росія продовжує брязкати зброєю

28 Серпня 2019
Росія продовжує брязкати зброєю

Днями у військах Південного військового округу Росії почалися двосторонні командно-штабні навчання (КШН) зі з’єднаннями та військовими частинами 8-ї, 49-ї та 58-ї загальновійськових армій, армії ВПС і ППО, сил Чорноморського флоту і Каспійської флотилії. Навчання пройдуть на 12 полігонах Ростовської, Волгоградської й Астраханської областей, Ставропольського і Краснодарського країв, а також в анексованому Криму. Загалом після анексії Росію Криму військові навчання на півострові проходять регулярно.

— У ході навчань будуть відпрацьовані питання застосування міжвидових військових угруповань в інтересах забезпечення військової безпеки південних рубежів Російської Федерації. Основні цілі: перевірка рівня підготовленості органів управління до керівництва міжвидовими угрупованнями військ (сил), організація взаємодії між різнорідними силами військового округу, вдосконалення навичок командирів усіх ступенів і штабів у плануванні застосування військ за призначенням, — говориться у повідомленні російського міністерства.

До навчань залучено до 8,2 тис. військовослужбовців, більше ніж 2,5 тис. одиниць військової техніки, зокрема близько 30 літаків і 60 вертольотів, більше ніж 100 танків і до 10 кораблів та суден.

Проте яким саме загрозам готується протидіяти Росія, ніде не уточняється. І ці навчання — це, найімовірніше, така собі репетиція. Адже після них у вересні цього року заплановані військові навчання «Центр-2019», до яких, окрім росіян, будуть залучені представники Китаю, Пакистану, Киргизії, Індії, Казахстану, Таджикистану та Узбекистану.

І якщо в 2017-му році в масштабних маневрах були задіяні підрозділи білоруської армії, а самі дії розгорталися частково і на території Білорусі, а в 2018 році разом з росіянами діяли підрозділи Китаю і Монголії, то в нинішньому коло учасників стане набагато ширшим.

У навчаннях візьмуть участь близько 128 тис. військових, понад 20 тис. одиниць техніки, 600 літальних апаратів і до 15 кораблів.

Навчання відбудуться в два етапи. У рамках першого органи військового керівництва відпрацюють керування військами під час боротьби з тероризмом, відбиття ударів засобів повітряного нападу та ведення розвідувально-пошукових і оборонних дій. Другий етап буде присвячений питанням управління підрозділами під час масованого вогневого удару і наступу на умовного противника.

Основні дії навчань пройдуть на восьми полігонах: загальновійськових «Тоцький», «Донгуз», «Аданак», «Чербаркульський», «Юргінський», «Алейський», а також на полігонах військ ППО «Ашулук» і «Сафакулєво».

— На полігонах держав-партнерів за окремими планами будуть відпрацьовані епізоди ведення боротьби з незаконними збройними формуваннями, — заявили в Міноборони РФ.

Одним з етапів стануть маневри в Арктиці. Там мотострілкові бригади оперуватимуть на території від Нової Землі до Новосибірських островів. Окрім цього, буде здійснена найбільша за 38 років десантна операція.

Зокрема відбудеться масове десантування наосліп. Це означає, що ні десантники, ні пілоти військово-транспортної авіації до отримання бойового наказу не знатимуть місце призначення. Їм доведеться його відшукати, подолавши значну відстань, а десанту, висадившись на незнайомій місцевості, знешкодити умовного противника.

За всю історію радянського та російського ВДВ така висадка проводилася лише один раз — в 1981 році. Свого роду репетиція до цього пройшла у липні в анексованому Криму, де близько 2,5 тис. військовослужбовців новоросійської десантно-штурмової дивізії висадилися на сході півострова.

Ще одна особливість цих навчань — повномасштабні випробування так званого військового Інтернету — мережі, що дає змогу управляти військами, але не пересікається зі всесвітньою павутиною, тож захищена від витоку даних. Її попередні випробування відбулися нещодавно в ході командно-штабного тренування командування військ ЦВО. Швидкість передачі даних становила 300 мегабіт за секунду на відстані у 2000 кілометрів.

За офіційною кремлівською версією, всіх учасників цих навчань об’єднує одне — прагнення забезпечити мир і спокій в Євразії і не допусти туди перетік терористів із Ближнього Сходу. Хоча що криється за цими благими намірами, можна лише здогадуватися.

 

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Лонгрід