ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Прикрий виняток із правил роботи МТСБУ

2 Серпня 2019
Прикрий виняток із правил роботи МТСБУ

На парковці в моє авто в`їхав Opel. Його власник, як і я – учасник бойових дій. Поліція склала протокол, я повідомив про випадок аварійний центр страхової компанії, де в мене оформлено КАСКО з 1% франшизи.

Гра слів без гербової печатки…

Страхова компанія перерахувала кошти на ремонт мого авто на спеціалізоване СТО, крім розміру франшизи, яку я мав сплатити по завершенню відновлення пошкодження. Досвідчені люди порадили звернутись із заявою до Моторотранспортного бюро України (МТСБУ), яке повинно відшкодувати мені як учаснику бойових дій частину шкоди (розмір франшизи), яка не компенсується за договором зі страховою компанією.

Зателефонував до МТСБУ. Ввічлива жіночка на ім`я Наталія продиктувала перелік документів, які я мав надати до МТСБУ разом із заявою. Серед іншого там значились копія посвідчення УБД, завірена нотаріусом, та акт незалежної експертизи із зазначеним розміром збитку.

− Чи потрібна копія постанови суду, що підтверджує відповідальність іншого учасника за скоєння ДТП? − поцікавився я у співробітниці МТСБУ.

− Ні, не потрібна, − категорично відповіла Наталія. − Адже винуватець − учасник бойових дій − і сам надасть нам цю копію, на підставі якої та інших документів ми  перерахуємо коштіи за регресом.

Підготувавши необхідні документи, я звернувся безпосередньо до МТСБУ в місті Києві. Яке ж було моє здивування, коли працівниця бюро, приймаючи від мене заяву і надані документи, повідомила: акт про незалежну оцінку транспортного засобу не потрібен, як і копія УБД, «затверджена в нотаріуса». Зазначу, що за обидва документи я сплатив кошти. Було прикро, але «гріла» обіцянка працівниці, що у термін від 7 до 90 діб мені відшкодують франшизу.

Пройшло півтора місяця від дня звернення до МТСБУ, і на мою адресу прийшов лист від головного експерта відділу регламентних виплат бюро Вікторії Гузько з вимогою надати «копію постанови суду завірену гербовою печаткою, що підтверджує відповідальність іншого учасника ДТП» і (!!!) «оригінали автотоварознавчого дослідження щодо встановлення розміру шкоди», простими словами − акт незалежної експертизи. До того вимагалась копія ліцензії на право проводити експертну оцінку компанії, яка провела дослідження мого ушкодженого авто.

Змушений був вдруге прибути до МТСБУ.

Наші висновки та рекомендації

− Річ у тім, що страхова компанія у своїх документах не розписала, за що саме вона нарахувала суму заподіяної вашому авто шкоди, − намагався пояснити причину листів на мою адресу співробітник МТСБУ Андрій Матвієнко.

− Чому працівниця, приймаючи від мене документи страхової компанії, не вказала мені на цей «прорахунок». Та чи був би зайвим у такому разі наданий мною акт експертизи, але відхилений співробітницею? − питаю свого співрозмовника, і він розуміє, що крити нічим.

Не було аргументів у Андрія Матвієнка і щодо мого зауваження, що «копію рішення суду» МТСБУ могло знайти в Єдиному державному реєстрі судових рішень. Так само й щодо права проводити експертизу компанії – не важко знайти в переліку експертних установ. Мій співрозмовник завірив, що випадок зі мною не є системним, а швидше – прикрий виняток із правил роботи бюро.

Наше спілкування завершилось тим, що з моєю пропозицію  відповісти найближчим часом на проблемні питання учасників бойових дій, які є учасниками дорожнього руху, представники МТСБУ погодились. Напевне, таких питань чимало. Особливо з проблемою виплати відшкодування збитків у разі настання дорожньо-транспортної пригоди, винуватцем якої є учасник бойових дій.

Які висновки зроблені після випробування на собі контакту з МТСБУ? Найперше, всі документи, з якими ви звертаєтесь до бюро, повинні бути бездоганно відпрацьовані. По-друге, вимагайте розписку або інший документ, що претензій у представника МТСБУ до переданих вами документів немає. По-третє, перед зверненням до бюро обов’язково проконсультуйтеся в юристів, які знаються на проблемах, пов`язаних із ДТП.

Будьте обережні за кермом!

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Випробувано на собі, Консультації