ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Про сімейні обставини, за яких можуть звільнити з війська

7 Серпня 2019

Продовжуємо публікувати відповіді на запитання від військовослужбовців та членів їхніх родин. Цього разу поговоримо про сімейні обставини, за яких можуть звільнити з військової служби.

Запитання: «Я підписав контракт на військову службу два роки тому. Хотів присвятити життя війську, проте в моїй родині сталась біда – тяжко захворіла дружина. Страшні обставини зруйнували всі мої плани. Поруч немає нікого, хто б її  доглядав, допомагав. Усе частіше думаю про те, що мушу покинути військову службу, адже іншого виходу просто не маю. Як бути? Які сімейні обставини дозволяють покинути військову службу під час дії особливого періоду? Які документи потрібно зібрати?»

Відповідь: Підстави для звільнення за сімейними обставинами або з інших поважних причин під час дії особливого періоду (якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу) прописані в частині 5 пункту 2 підпункту ґ статті 26 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»

Вас стосується норма, яка дозволяє звільнення у разі необхідності постійного стороннього догляду за хворою дружиною, дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка).

Для підтвердження відповідної підстави для звільнення необхідно подати висновок медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії, які підтверджують, що особа справді потребує постійного стороннього догляду.

Якщо разом із вами проживають інші члени сім’ї, для уникнення зайвих проблем бажано документально підтвердити те, що вони не можуть доглядати за цією особою. Для прикладу, це може бути довідка з роботи про повну зайнятість або пенсійне посвідчення.

Хто саме належить до членів родини військовослужбовця, зазначено в Постанові КМУ від 12 червня 2013 року № 413 «Про затвердження переліку сімейних обставин та інших поважних причин, що можуть бути підставою для звільнення громадян із військової служби та з служби осіб рядового і начальницького складу». Це особи, внесені до особової справи військовослужбовця: дружина (чоловік), діти, батьки та батьки дружини (чоловіка), які перебувають на його утриманні.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Консультації