ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Правозахисники здійснять тур містами України на підтримку в’язнів Кремля

13 Серпня 2019
Правозахисники здійснять тур містами України на підтримку в’язнів Кремля

Українські правозахисники та родичі політв`язнів починають регіональний тур десятьма містами України на підтримку українців, які незаконно перебувають в тюрмах Росії й анексованого Криму. Про це повідомляє Громадське із посиланням на «Крим.Реалії».

— Мета акції — підтримати українських політичних в’язнів і військовополонених, допомогти їхнім родинам і продемонструвати солідарність різних міст України в протистоянні російській агресії,  —зазначила голова Центру прав людини ZMINA Тетяна Печончик. — Ми хочемо нагадати суспільству, що сьогодні сотні українських громадян перебувають в ув’язненні Кремля і за ґратами через сфальсифіковані та політично мотивовані справи. Кремль садить за свободу висловлювання думок, участь у мирних зібраннях, переконань і віросповідання, а також тому, що пропаганда вимагає підживлення для образу ворога. Українці, як і за часів ГУЛАГу, досі сидять у російських в`язницях.  Як і тоді, кримські татари знову небажані на своїй землі в Криму.

У десяти містах країни будуть розміщені інсталяції зі 121 капкана. Вони символізують 97 політв’язнів, яких Кремль ув’язнив, починаючи з 2014 року, і 24 українських військовополонених моряків, що потрапили у полон наприкінці 2018 року.

Регіональний тур триватиме два місяці, із середини серпня до середини жовтня, і почнеться з акцій в Одесі (13 серпня) та Херсоні (15 серпня). Після цього активісти відвідають Харків (3 вересня), Маріуполь (6 вересня), Запоріжжя (10 вересня), Дніпро (12 вересня), Львів (16 вересня), Чернівці (19 вересня), Вінницю (1 жовтня) і Чернігів (10 жовтня).

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки:
Новини, Новини світу та України