ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Правозахисників із «ДНР» Генпрокуратура офіційно підозрює у створенні терористичних організацій

20 Серпня 2019
Правозахисників із «ДНР» Генпрокуратура офіційно підозрює у створенні терористичних організацій

Генеральна прокуратура України повідомила про підозру «міністру закордонних справ ДНР», «уповноваженому з прав людини», голові та члену «Громадської організації «Справедливий захист». Їх звинувачують у створенні терористичних організацій. Про це повідомив сьогодні на брифінгу Головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

Слідство стверджує, що на окупованих територіях Донецької та Луганської областей були створені терористичні організації — «Спеціальна комісія з фіксації та збору доказів військових злочинів української влади на Донбасі» та «Громадська організація «Справедливий захист». Вони здійснювали протиправну діяльність щодо фіксації й розслідування так званих злочинів геноциду, злочинів проти людяності, військових злочинів, які начебто вчиняють українські військові або українська держава.

— Члени та активісти вказаних організацій беруть активну участь і сприяють діяльності терористичних організацій так званих ДНР/ЛНР, — наголосив Анатолій Матіос.

Наразі ГПУ встановлює причетність Слідчого комітету РФ до злочинів у самоназваних «Л/ДНР».

Слідчі заявляють, що мешканців окупованих територій Донецької та Луганської областей, які постраждали від обстрілів терористичних організацій «ДНР» і «ЛНР», члени проросійських угруповань через тиск примушували писати заяви про загибель їхніх родичів, отримання тілесних ушкоджень, каліцтв, знищення і пошкодження майна та житла, що буцімто відбулися внаслідок дій ЗСУ.

Зібрані матеріали очільники зазначених організацій використовували для подачі позовних заяв до Міжнародного кримінального суду (МКС) та Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ). Відповідачем зазначали державу Україна. За період 2018-2019 років від імені мешканців окупованих територій Донеччини до МКС та ЄСПЛ підготовлено і направлено 1539 позовів.

Як повідомив Анатолій Матіос, підписанти цих позовів не підтвердили своє авторство й наголосили про відсутність будь-яких відомостей щодо участі ЗСУ в обстрілах мирного населення.

— 20 серпня 2019 року голові та активному члену «Спеціальної комісії з фіксації та збору доказів військових злочинів української влади на Донбасі», «міністру закордонних справ «ДНР», «уповноваженому з прав людини «ДНР», а також голові та члену ГО «Справедливий захист» повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України, ‑ заявив Головний військовий прокурор.

Наразі триває процесуальне документування злочинної діяльності незаконно створених організацій так званих ДНР/ЛНР.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Новини, ООС