ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Після наших виснажливих багатокілометрових походів, бійців турбує тільки одне: «Коли ще?..»

14 Серпня 2019
«Після наших виснажливих багатокілометрових походів, бійців турбує тільки одне: «Коли ще?..»

Чотири години на водах Сугоклії в команді побратимів та родини, море емоцій, задоволення і трохи екстриму для тих, хто боїться води. Таким було знайомство з каяками для атовців Кропивницького… Цей вид реабілітації став можливим для учасників «Гірської терапії» від місцевої мобільної групи волонтерів. Наталія Салімова, координатор і співзасновник проєкту, розповідає, що програму реабілітації створювали дуже ретельно.

– У 2017 році, спільно з всеукраїнською координаційною радою ветеранів війни і учасників бойових дій, започаткували в місті реабілітацію для бійців. Проводили для них тренінги та бесіди з психологами, – говорить Наталія. – Та  одного разу хлопці запропонували піти командою у Карпати. Просто прогулятися. Раз пішли, другий, і ми побачили, що це дає більший результат, ніж, приміром, тренінги. От і вирішили започаткувати в Кропивницькому такий вид реабілітації як гірська терапія.

Автор проєкту та інструктор – Сергій Нога, інструктор та його помічник – Костянтин Зайцев. Обидва – учасники бойових дій. Перш ніж офіційно запуститися, майже рік проводили консультації – що і як краще зробити, аби весь комплекс таких походів мав позитивний та лікувальний ефект.

– Найбільше питань виникало до тактичного спорядження, яке з собою брали бійці. Воно було непридатним до використання у гірських умовах. Виявилося, що туристичне набагато практичніше. Тоді ми й почали співпрацювати з Центром волонтерів People’s Project. Вони допомогли коштами, аби ми закупили все необхідне спорядження, – згадує Наталія. – Також дуже ретельно підбирали харчування, аби воно було збалансованим і не важким за вагою. Продумавши все, зробили наплічник на 5 кг легшим (без залізних бляшанок і купи непотрібних продуктів).

А ще напрацювали і кілька принципів, на яких має базуватися терапія.

– Перш за все, це – «рівний – рівному». Подумали, що для бійців буде комфортніше, якщо інструкторами будуть учасники бойових дій. Другий принцип – оздоровлення, – розповідає Наталія Салімова. – Третій – гендерна рівність. У похід йдуть як жінки-атовці, так і дружини загиблих бійців. Ну і останній принцип – екологічність. Ми не маємо шкодити природі, а за потреби ще й прибираємо за іншими.

Похід триває близько двох тижнів, адже перші дні людина тільки адаптується до нових умов. А вже з третього дня на організм йде позитивний вплив гірського середовища.

– Після наших виснажливих багатокілометрових походів, бійців турбує тільки одне: «Коли ще?..» Тож команда проєкту «Гірська терапія» не сидить на місці й між походами ніхто не збирається розслаблятися. Щоб драйвово провести час із родиною – активний відпочинок, гарні пейзажі, весела компанія однодумців, то не обов’язково їхати деінде. При бажанні все це можна знайти і в нашому місті – Кропивницькому. Цими вихідними разом із родинами учасників бойових дій ми знайомилися із новим для нас видом спорту – каякінгом. У процесі зародився ще один проєкт, але про це згодом, – усміхається Наталія.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Реабілітація, Спорт