Інформаційне агентство Міністерства оборони України
UA

Першими в Україні «Фотон» використовують Старокостянтинівські авіатори

13 Серпня 2019
Першими в Україні «Фотон» використовують Старокостянтинівські авіатори

На військовому аеродромі бригади тактичної авіації імені Петра Франка, що на Хмельниччині, успішно пройшла випробування та експлуатується сучасна світлотехнічна система нового покоління «Фотон».
Це розробка вітчизняного виробника – Тернопільського товариства з обмеженою відповідальністю «Об’єднання світлотехнічних підприємств корпорація «Ватра».
Світлосигнальне обладнання аеродрому забезпечує візуальне орієнтування та безпосередньо створює світлосигнальну картину. Під час забезпечення польотів вночі або в складних метеоумовах світлотехнічне обладнання показує точний вивід літака на аеродром посадки, зниження, приземлення, пробіг по злітно-посадковій смузі та руління на стоянку.
Для технічної реалізації світлотехнічної системи «Фотон» використовують сучасні світлодіодні елементи та новітні технології, що дозволило підвищити електросвітлотехнічні характеристики, надійність, мобільність та енергоефективність.
– Ми тісно співпрацювали з тернопільськими розробниками під час випробувань системи, – інформує капітан Віктор Говорко. – На всі наші зауваження та поради, а також покращення конструкторських характеристик, фахівці «Ватри» реагували оперативно, що дало змогу досягти бажаного результату, – додав офіцер.
У процесі випробувань було внесено ряд змін у проєкт. Одна з них – це можливість керувати яскравістю ліхтарів під час забезпечення польотів у різних метеоумовах. Система світлосигнального обладнання «Фотон» підтвердила свою ефективність та отримала схвальну оцінку від військових льотчиків США під час спільних навчань «Чисте небо-2018».
Світлосигнальна система «Фотон» наразі встановлена та успішно експлуатується й на багатьох інших військових аеродромах Повітряних Сил ЗСУ.

Новини, Озброєння та техніка, Повітряні Сили