Інформаційне агентство Міністерства оборони України
UA

На Житомирщині вручили ікони пам’яті батькам загиблих воїнів

12 Серпня 2019
На Житомирщині вручили ікони пам’яті батькам загиблих воїнів

Родичам загиблих воїнів вручили 16 унікальних саморобних барельєфів у вигляді ікон у Новограді-Волинському. Ініціатор – відомий італійський скульптор, етнічна українка Олена Карамушка. Вона – творчий автор барельєфу і проєкту, а керівник – Олександра Стакан.

– Проєкт «Ікона пам’яті загиблим за незалежність України» існує вже чотири роки, і за цей час барельєфи отримали понад триста родин наших загиблих захисників. Ми розпочали цей проєкт, щоб допомогти рідним розділити їхній біль та вшанувати полеглих. Барельєф є унікальною та неповторною роботою. Його виготовленням займаються як волонтери, так і військовослужбовці, дружини та родичі загиблих.  Процес виготовлення доволі тривалий, складний та коштовний. Олена спеціально прилетіла з Італії та навчила волонтерів усіх тонкощів створення цієї ікони. Гроші на матеріал надсилають волонтери та охочі допомогти, – розповідає Олександра Стакан. – Щодо вручень, то тут немає єдиного алгоритму. Інколи звертаються самі родичі загиблих, або ті, кому вручили, розповідають іншим. Також ми публікуємо бланки заявок в групі, але з датами чітко обіцяти не можемо, адже кількість волонтерів та ветеранів у майстерні змінна. Всі працюють у вільний від роботи час.

До кожної ікони-барельєфа надається іменний сертифікат з номером. Волонтери сподіваються, що вони передаватимуться як родинна цінність від батьків онукам.

– Ми хочемо вшанувати кожного загиблого, бо поки ми пам’ятаємо – вони живі. Пам’ятати та нести цю пам’ять крізь усе життя — наш обов’язок! – говорить волонтерка Ірина Мінєєва.

Опис ікони-барельєфа

Найбільші деталі – вона і він, Україна та воїн. Здається, він так близько, але його вже немає. На землі немає. Потім помічаєш деталі Софійського собору. Майже 1000 років тому Ярослав Мудрий побудував його на честь перемоги. Нижче – уривки з Біблії та надпис: «Слава Україні! Героям слава!» Вгорі ікони зображено небо, в якому летять птахи – символ життя. Небо має змішані кольори: справа – віра і життя, а зліва – війна та смерть. Зліва – один із символів війни, незламності духу наших воїнів та самі бійці. Донецький аеропорт – це водночас і гордість, і біль. Трохи нижче напис: «Герої не вмирають, вони стали сузір’ями і тримають для нас небо». Кобзар та Біблія – символи віри і боротьби. Посередині ікони горить свічка в пам’ять про загиблих.

Читайте нас у Facebook
Новини, ООС, Пантеон Героїв