Інформаційне агентство Міністерства оборони України
UA

Мох. Способи використання в екстремальних умовах

25 Серпня 2019
Мох. Способи використання в екстремальних умовах

Фото: Вікіпедія

Мох — вічнозелена рослина, що росте майже всюди, особливо полюбляє вологі та затінені місця. У горах він може повністю встеляти північні схили. Існує багато видів, проте здебільшого використовують сфагновий мох, що може утворювати багатометрові суцільні пласти густого покриву. Цей унікальний витвір природи має багато корисних властивостей, що можуть допомогти в надзвичайній ситуації.

Мох для сну. Не обов’язково брати з собою спальники та каремати, щоб спати, лежати та сидіти на землі чи у наметі. Це все зайве, якщо ви знайдете достатню кількість моху. Спати можна відразу на ньому чи вибирати його пластами, вистеляючи ділянку для нічлігу. Єдине зауваження — мох не повинен бути мокрим. Якщо він зібраний на болотах, бажано його деякий час потримати біля вогнища та диму, щоб знешкодити від можливих небезпечних комах. Просто розмістіть пласти моху довкола багаття чи на гілках над вогнищем — мох просохне і позбудеться неприємних мешканців. Якщо мох сухий, а ночі досить прохолодні, пласти можна покласти під верхній одяг. Додатковий ізоляційний шар убереже вас від холоду. Мох ідеально підійде як наземне покриття, укривало і подушка.

Мох для фільтрації води. Мох має властивості очищення води від усякої гидоти та болота. У місцях його скупчення, за умови протічної води, рідину можна пити без додаткових фільтрів. Зібраний мох можна носити з собою і в разі потреби очищати ним воду з сумнівного джерела, додавши подрібнене вугілля з вогнища. Проте слід пам’ятати, що жодні природні фільтри не можуть захистити від дії шкідливих мікроорганізмів, що можуть міститися у воді, тому після очищення її слід прокип’ятити.

Мох як трут. Висушений мох — ідеальний трут, який дасть змогу розвести вогонь із простої іскри. Не важливо, чим розпалювати — сфокусованим сонячним променем лінзи чи сірниками.

Мох для укриття. Як утеплення укриття мох виконує відразу дві функції — його пластини дають змогу утримувати тепло та захищати від зовнішніх стихій: холоду, дощу, вітру. Для цього мох слід вибирати, підкопуючи трохи глибше, ніж для вищевказаних потреб, бажано із корінням та землею.

Мох як ліки. Ідеться про ісландський мох, який росте всюди, де висота гір досягає одного і більше кілометрів або в північних широтах. Він дуже корисний як відхаркувальний засіб для лікування кашлю, застуд, бронхітів чи запалень. Відвари з ісландським мохом, хвойними гілками та зеленими шишками добре лікують симптоми та наслідки легеневих хвороб.

Читайте нас у Facebook
Лайфхак