Інформаційне агентство Міністерства оборони України
UA

Мінус один російський арсенал

12 Серпня 2019
Мінус один російський арсенал

У Росії під Ачинськом, що в Красноярському краї, вибухнув склад з боєприпасами

На артилерійському складі військової частини, розташованої у Красноярському краї між Ачинськом і Назаровим, вибухнули снаряди на сховищах з боєприпасами. Потужні вибухи сталися 5 та 9 серпня.

Перші вибухи на арсеналі прогриміли близько 13 години 5 серпня. Стовпи диму та яскравий вогонь було видно майже в усіх частинах Ачинська.  Руйнувань зазнали кілька будинків, а вибухова хвиля вибила вікна. Через загрозу життю людей місцева влада евакуювала жителів усіх населених пунктів у радіусі 20 кілометрів, а повітряний простір закрили довкола 30 кілометрів, повідомляє РБК-Україна.

За словами жителів Ачинська, в місті почалися «пекло і паніка», люди вибиралися, як могли, на виїздах утворилися великі затори, АЗС спустошили за лічені хвилини.

Перше офіційне повідомлення на сайті адміністрації міста з’явилося більше ніж за три години після початку катастрофи. Там написали: «Прохання жителям Ачинська підготуватися до евакуації». За дві години оголошення прибрали. Потім з’явилося інше – про часткову евакуацію. Люди не знали про місця збору і як до них дістатися. Зв’язок вдавалося тримати між жителями міста тільки у соцмережах, повідомляє ТСН.

Лише пізно ввечері 5 серпня гасити пожежу із Москви відправили кілька літаків із роботами. До процесу також залучили пожежну бронетехніку, на місце інциденту направили і два спеціалізовані пожежні потяги.

Станом на 5 годину ранку 6 серпня боєприпаси на ачинських складах припинили вибухати. Російські рятувальники доповіли, що повністю ліквідували пожежу, осередків відкритого вогню на території арсеналу вже немає. Повітряний простір над військовою частиною відкрили. Російська влада переконувала, що масштабних руйнувань у довколишніх населених пунктах вдалося уникнути.

Проте, 9 серпня, під час розмінування й ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, вибухи на складах поновилися. Серед причин, які спричинили нову хвилю вибухів, називають навіть блискавку, яка влучила у пошкоджені громовідводи. Повторна хвиля вибухів призвела до масштабної пожежі, яку вдалося остаточно загасити лише 11 серпня.

За повідомленням Красноярського МОЗ, внаслідок згаданих вибухів постраждало 33 особи, одна людина загинула.

Заступник міністра оборони РФ Дмитро Булгаков, який прибув на місце надзвичайної події, повідомив, що арсенал розформують.

Стежте за нами в Instagram
Новини світу та України