Інформаційне агентство Міністерства оборони України
UA

Медсестра Ірина Стеблюк «Квіточка»: «Рятувати життя – це моє завдання…»

9 Серпня 2019
Медсестра Ірина Стеблюк «Квіточка»: «Рятувати життя – це моє завдання…»

Лише одного місяця не вистачило медичній сестрі Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону сержанту Ірині Стеблюк, аби «дотягнути» до двох років на передовій. Нині Ірина – постова медична сестра в одній із клінік ВМКЦ ЦР. А чотири роки тому, у день свого народження, ця тендітна дівчина, яка працювала медичною сестрою в цивільній лікарні Вінниці, була зарахована до лав Збройних Сил України, уклавши контракт із 59-им мобільним госпіталем.

– Я практично одразу після призову поїхала в район проведення АТО. Сватове, Новоайдар, Щастя. Працювала майже скрізь, де дислокувався наш госпіталь. Було незвично, трохи лячно, навіть попри те, що до того я мала значний досвід роботи в операційній. Незвичною, звісно, була сама обстановка. Чесно скажу, руки інколи трусилися, деколи виникала розгубленість, особливо у перші дні. У Новоайдарі були чутні вибухи, але, на щастя, на той момент великої небезпеки не було. Допомагали справлятися люди, з якими я працювала. І лікарі, і медсестри, і санітарочки — усі високопрофесійні, вмотивовані, чуйні. Я вдячна долі за те, що звела мене з такими чудовими людьми. Із ними було не страшно. До цих пір майже зі всіма спілкуюсь, з багатьма працюю.

Найдовша операція під час ротації Ірини Стеблюк тривала майже 12 годин: із 18:00 до 6:00. Проте втома не відчувалася зовсім. Ірина надзвичайно щаслива, що допомогла врятувати  життя.

– Це дійсно щастя, коли бачиш, як встають хлопці після важких поранень, як вони відновлюються, – продовжує дівчина. – І ти розумієш, що в цьому є часточка і твоєї роботи, і твоєї душі. Я не вважаю, що робила щось геройське. Справжні Герої – це ті хлопці, які стояли на передовій. І наші лікарі – теж великі Герої, які стільки життів повернули майже з того світу. А я лише допомагала їм.

А ще дівчина відзначає і приємні моменти, які врізаються у пам’ять на все життя. Такою подією для Ірини став оберемок яскраво-червоних троянд.

– У відділенні хірургії, буквально забігши туди з операційної на пару хвилин, розговорилась якось із одним із пацієнтів, – ділиться Ірина Стеблюк, – він розповів про свою родину. І так час від часу бачились та перемовлялись із ним кількома словами. І одного разу, а це вже була пізня осінь, холодно, я робила звіт. І тут мене терміново викликають, я біжу в приймальне відділення. Бачу на вулиці машину, це побратими приїхали за тим хлопцем. А він каже: «Іро, я вам такий вдячний за підтримку» і дістає з-за спини величезний оберемок троянд. Я запам’ятаю це на все життя. Там ця дяка була настільки щирою, що завжди хотілось зробити щось більше того, що ти можеш, для наших хлопців. Таке людське ставлення додає непереможних сил.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Військова медицина, Лонгрід