ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Харківський інститут танкових військ реформується, експериментує і навчає

13 Серпня 2019
Харківський інститут танкових військ реформується, експериментує і навчає

Два тижні відділяють нас від початку нового навчального року. Військові виші розпочнуть його на етапі активної фази реформування військової освіти. В розмові з начальником навчального відділення Харківського військового інституту танкових військ Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» підполковником Анною Каракуркчі кореспондент АрміяInform зясовував, із якими нововведеннями підходить заклад до 1 вересня.

Поки курсанти відпочивають, викладачі навчаються

– У нас збільшено кількість годин вивчення дисциплін військово-професійного спрямування та іноземної мови, – зазначила на початку розмови Анна Володимирівна. – Плануючи навчальні програми, ми сповна врахували рекомендації іноземних експертів з удосконалення військової освіти, які побували у травні цього року в нашому інституті. Візит очолив директор програми НАТО DEEP-Україна Маріуш Соліс.

За словами підполковника Каракуркчі, з цього навчального року бойова армійська система (БАРС), яка включає тактико-спеціальну і гірську підготовки, швидкісну стрільбу й рукопашний бій, відтепер внесена до основного навчального плану. В інституті створена спеціалізована матеріально-технічна база, постійно триває вишкіл інструкторів із числа викладачів, які пройшли сертифікацію на курсах підвищення кваліфікації у Військовій академії в Одесі.

Новий поштовх отримує система дистанційного навчання, для якої розроблено близько 50 курсових тем. Викладачі, задіяні в цьому напрямку, пройшли спеціалізоване навчання в Національному університеті оборони України ім. Івана Черняховського. На думку Анни Каракуркчі, дистанційне навчання сприятиме загалом освітньому процесу: курсанти зможуть користуватися інформацією як під час модульних контролів, так й в самостійній роботі.

Пожвавилась діяльність науково-дослідної лабораторії інституту. Спільно із спеціалістами університету вона працює над створенням мультимедійних програмних комплексів для візуалізації фахової підготовки за зразками бронетанкового озброєння і військової техніки.

– Значна кількість викладачів інституту навчались на різних курсах підвищення кваліфікації, – констатує Анна Володимирівна. – А наприкінці серпня на них очікує заключний навчально-методичний збір.

Створюється кафедра соціально-гуманітарних дисциплін

В інституті танкових військ сформовано досить потужний професорсько-викладацький склад (4 доктори наук і 25 кандидатів). 50% військових викладачів служили в районі бойових дій. На новий навчальний рік складено план ротації викладачів на 4-6 місяців на теренах проведення ООС. Це не зашкодить навчальному процесу, бо педагогів для занять з курсантами не бракує.

– Крім того, велика група викладачів працює над дисертаціями. Очікуємо, що у найближчі 3 роки кількість науковців у стінах інституту значно зросте, – розповідає Анна Каракуркчі. – Загальноосвітню фундаментальну підготовку курсантів забезпечують ще близько 20 викладачів із науковими ступенями кафедр університету, в складі якого діє наш інститут.

Поки що іноземній мові курсантів вчать університетські викладачі. Але військовий виш розпочав створення кафедри соціально-гуманітарних дисциплін, серед предметів якої – іноземна мова. В інституті це вважають важливим кроком, адже викладання іноземної мови орієнтують на військову аудиторію. А з лютого місяця в інституті запрацювали і мовні курси для військових та працівників ЗСУ.

Дебют українських танкісток: із 12 абітурієнток повноцінними першокурсницями стали п’ятеро дівчат.

В інституті загалом задоволені вступною кампанією. Надійшло понад 190 особових справ абітурієнтів. Для складання випробувань прибуло понад 150 осіб, а першокурсниками стали понад 90 молодих людей.

– Уперше наш виш відчинив двері дівчатам, – зазначила Анна Володимирівна, яка, до речі, є позаштатним радником начальника інституту з гендерної політики. – Жодних послаблень для 12 кандидаток ми не робили. Вони пройшли ті самі випробування, що й хлопці. А їхні результати на іспиті з фізпідготовки були навіть кращими за показники деяких юнаків. Зараховано всього шість дівчат, але вже під час проходження первинної військово-професійної підготовки першокурсників одна дівчина зійшла з дистанції і залишила стіни інституту.

Анна Володимирівна не приховує задоволення від того, що в інституті навчатимуться дівчата. Адже і вона свого часу обрала військову професію, вступивши 1999 року на факультет радіаційного, хімічного, біологічного захисту та екологічної безпеки Харківського військового університету. 2003-го ХВУ ліквідували, тож Анна закінчувала навчання вже в Інституті танкових військ. Анна Володимирівна спілкувалася з кожною дівчиною й відзначає їхню високу вмотивованість, а головне – велике бажання оволодіти військовим фахом.

Понад 60% нинішніх першокурсників – випускники шкіл та ліцеїв. Є серед новачків і два вихованці Київського військового ліцею імені Івана Богуна, випускники якого раніше обходили стороною кузню кадрів для танкових військ.  Наразі популярність цього вишу в Харкові пояснюють реформуванням колишнього факультету в інститут і потужною агітаційно-просвітницькою роботою серед молоді.

Насамкінець додамо: через уведення нових облікових спеціальностей, підготовка фахівців технічного забезпечення в інституті змінена на нову назву – «логістичного забезпечення». Вже відпрацьовані нова освітня програма, навчальний план, погоджений із замовниками згаданих спеціалістів.

На фото: Підполковник Анна Каракуркчі, начальник навчального відділення Харківського інституту танкових військ

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Вишкіл, Новини, Освіта та наука