ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Гібридна агресія РФ в Україні: розпізнати та попередити»

22 Серпня 2019
«Гібридна агресія РФ в Україні: розпізнати та попередити»

У Чернігові пройшов регіональний семінар-тренінг для ЗМІ щодо протидії гібридним загрозам у рамках діяльності Платформи Україна-НАТО з вивчення досвіду протидії гібридній війні. Тема — «Гібридна агресія РФ в Україні: розпізнати та попередити». Окрім журналістів, у заході взяли участь представники державного сектору управління та місцевого самоврядування, експерти неурядових організацій, науковці, представники вітчизняних силових структур, іноземних дипломатичних представництв і міжнародних організацій в Україні.

— Цей захід став другим із п’яти. Першою була Одеса, тепер Чернігів, далі — Краматорськ, Львів та Харків, — поінформував модератор семінару Валерій Кравченко.

В обговоренні зокрема зазначали, що 2014 року практики і теорії протидії «гібридам», особливо в інформаційній сфері, не було ні в кого у світі.

— Україна має найбільший досвід у протидії гібридній агресії, і він нам дуже дорого обійшовся. На жаль, українці мають коротку пам’ять. Я нагадаю, як у 2014 році всі російські ЗМІ почали масовану дискредитацію уряду та українців загалом — нібито вони взагалі не мають права на державність, — підкреслив заступник Голови Державного комітету телебачення і радіомовлення України Богдан Червак.

На завершення всі присутні взяли участь у тренінг-практикумі «Гібридна загроза у дії» — моделювали, оцінювали та «протидіяли» в цій тематиці.

Можливості сучасних ЗМІ постійно розширюються з розвитком інформаційних технологій. Це безперервний процес, який уже не можна зупинити. Тому набуті журналістами знання та вміння розпізнавати і протистояти гібридним ударам російської інформаційної пропаганди перетворюються у дієву та потужну зброю.

Організатори висловили сподівання, що фінансування подібних заходів буде закладено і в наступні державні бюджети та пообіцяли ширше залучати до тренінгів представників силового блоку України. Зокрема і як спікерів.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Новини