ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Дівчата, обирайте бокс – відчуття неймовірні!»

21 Серпня 2019
«Дівчата, обирайте бокс – відчуття неймовірні!»

Кореспондентка АрміяInform вирішила відчути себе боксеркою. А допоміг їй у цьому відомий тренер братів Кличків – Володимир Золотарьов!

Стереотип зруйновано. Ціною у 525 гривень

Традиційно узвичаєно вважати, що бокс – це спорт не для слабких духом, тим паче, не для жінок. Спробую зруйнувати цей стереотип.
Розпочати свій експеримент вирішила з вибору рукавиць. Як виявилося, їх декілька видів. Як ви здогадались, мій вибір зупинився на взірці для початківців. Вони обійшлися мені у 525 грн. Щоб руки були цілими, без ран та переломів, слід бинтувати їх звичайними або ж боксерськими бинтами. Ризикувати не стала – і теж придбала боксерські.
Як слід підготувавшись, вирушила до Центрального спортивного клубу Збройних Сил України. Свого часу, кілька років тому, мені пощастило познайомитися на благодійному тренуванні для дітей-сиріт з першим тренером братів Кличків – Володимиром Олексійовичем Золотарьовим.
Перш ніж одягнути рукавиці, я зробила розминку (як і вимагає будь-який вид спорту): пробігла 5 великих кіл стадіоном. Вже на останньому колі з’явилося відчуття, що експеримент під загрозою, адже здавалося, що сил на тренування забракне. Але ж це був лише початок.
За 10 хвилин я вже разом з Володимиром Олексійовичем була в тій залі, де відбувались перші тренування легендарних братів Кличків.
Тренування розпочали «на лапах». Це сподобалось найбільше. Коли іще випаде нагода побити знаного тренера? Жартую… Насправді – це один з найкращих способів розвитку бійцівських рефлексів – відпрацювання техніки ударів та захисту.
Під час тренування я не втримувалась від запитань про відомих вихованців тренера.

Віталій – камінь. А Володя – глина

– Віталій – це камінь. Коли він виходив на ринг, протягом усього бою я міг спокійно курити сигару (сміється), адже знав, що виграє. А Володя був, як глина. Він швидко ліпився. Але бувало, швидко і розклеювався. Приміром, згадую на Олімпіаді 1996 року до третього раунду бій у нього не складався. Щоб розізлити його й налаштувати на справжню боротьбу, я навіть ударив Володимира. Реакція не змусила довго чекати – Володя здобув перемогу і став олімпійським чемпіоном, – згадує Золотарьов.
У цей момент я відчула себе глиною, як колись Кличко-молодший, і не на жарт злякалась. Я намагалась вправно тримати бій, тоді як тренер продовжував ділитися професійними секретами майстерності.
– Якщо ви думаєте, що кращий захист –  напад, то це неправильна тактика бою. Насамперед треба вміти захищатися, а не думати про те, як першому завдати удару, – говорить Володимир Олексійович.
Далі відбувся спаринг… із хлопцями. Чого-чого, а цього явно не очікувала. Це був наступний етап тренування. Вийшовши на ринг, я почала боксувати, якщо це так можна назвати. Відчуття – неймовірні: азарт, драйв і адреналін зашкалювали. Попри те, що я вперше працюю кулаками, піддаватися хлопці не дуже хотіли. Я не нападала, а прагнула завдавати ударів, як мене навчив Володимир Олексійович.
Володимир Золотарьов розповів, що жіноче й чоловіче тренування практично не відрізняються. Серед відомих спортсменок, з якими йому доводилось працювати, – чемпіонка світу і Європи Аліна Шатернікова. Чи вдасться мені стати такою ж, як вона, не знаю, час покаже. Знаю точно, що зупинятися не буду!
Всього лише два тренування на тиждень по дві години, і ви зможете не тільки підтримувати себе в чудовій фізичній формі, а й навчитеся гідно захищатися!
Володимир Олексійович говорить, що займатися боксом можна в будь-якому віці. Головне, звісно ж, ваше незламне бажання.
Жодне фітнес-заняття чи аеробіка не зрівняються з цим феєрверком адреналіну та емоційного піднесення. Тож де, як не на тренуванні з боксу, представниці «слабкої статі» зможуть відчути себе настільки сильними, впевненими в собі і незалежними?
Скажу чесно, рук не відчувала ще довго після сеансу боксу. Проте, хоч і була дуже втомленою, почувалася щасливою.
Саме так можу описати своє заняття з боксу.  І навіть не сумніваюсь,  що цей день запам’ятаю на все життя!
Тож, дівчата, сміливо обирайте бокс! Купа неймовірних, зашкальних емоцій гарантована, випробувано на собі!

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Випробувано на собі, Реабілітація, Спорт