ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Через припинення дії договору про ліквідацію ракет Україна активізуватиме діалог із НАТО

5 Серпня 2019, 19:01

Надаючи оцінку діям щодо припинення дії Договору між США та СРСР про ліквідацію їхніх ракет середньої та меншої дальностіМіністерство закордонних справ України виступило із відповідною заявою.

«В Україні розчаровані припиненням дії «Договору між США і СРСР про ліквідацію їхніх ракет середньої та меншої дальності» (Договір про РСМД), через ситуацію, що створила навколо нього Росія, і розуміють вимушені дії США», наголошується у документі.

Як заявляють у МЗС, протягом трьох десятиліть цей Договір про РСМДбув одним із основних елементів стратегічної стабільності та безпеки у світі. Формально не будучи стороною Договору про РСМД, Україна неухильно дотримувалася його положень протягом усього часу його існування. У 1988–1991 рр. в Україні були ліквідовані всі балістичні та крилаті ракети наземного базування меншої (від 500 до 1000 кілометрів) та середньої дальності (від 1000 до 5500 кілометрів), а також 25 об’єктів, повязаних із ними.

Україна спільно зі США засудила розробку та випробування Росією балістичної ракети РС-26 «Рубеж» дальністю близько 2200 км, а також розширення бойових характеристик оперативно-тактичного ракетного комплексу «Іскандер-М». В Україні особливо занепокоєні інформацією про те, що Росія розробила та вже розмістила ядерну ракетну систему середньої дальності, в зоні досяжності якої перебувають деякі європейські столиці, а також із приводу проведення у березні 2019 року в окупованому Криму військових навчань із застосуванням комплексу «Іскандер-М».

У відповідь на агресивні дії Росії та з огляду на припинення дії Договору про РСМД, наголошується у заяві, Україна активізує діалог із НАТО для обговорення можливих шляхів зміцнення обороноздатності всього східного флангу Альянсу.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Мітки:
Новини світу та України