ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

13-річний українець став головною сенсацією чемпіонату Європи зі стрибків  у воду

6 Серпня 2019

Справжній фурор викликав 13-річний Олексій Середа. Юний спортсмен на  чемпіонаті світу з водних видів спорту, який проходив у корейському Кванджу, пробився до фіналу зі стрибків у воду з 10-метрової вишки та  отримав ліцензію на Олімпіаду в столиці Японії.

Впродовж тижня Олексій представлятиме Україну на домашньому чемпіонаті Європи.

– Ми готували Олексія заздалегідь тут, на базі, і в Кореї, коли перебували там на зборах. На чемпіонаті світу  почував себе дуже впевнено.  Цього року він вже брав участь у чемпіонаті Європи серед юніорів та завоював золоту медаль в індивідуальній вишці. Мурашки по шкірі, коли такі юні – вже чемпіони, а в їхню честь піднімається прапор та звучить гімн нашої держави», – говорить його тренер Тамара Токмачова.

Третій рік поспіль Україна приймає одне з найголовніших змагань сезону. В 2017 році тут вперше пройшов дорослий чемпіонат Європи, а у 2018 році юніорський чемпіонат світу, що за рівнем підготовки та масштабністю нічим не відрізнявся  від дорослого.

Тепер у Києві знову стартує європейська першість серед дорослих, і  Україна претендує, як і позаминулого року, стати лідером у загальнокомандному заліку, де вона завоювала 10 нагород: 3 золотих, 4 срібних і 3 бронзових медалей.

Більше двохсот спортсменів із 24 країн будуть боротися за медалі. Переможці особистих змагань на 3 і 10 м отримають ліцензії на олімпійські ігри в Токіо 2020. Наші стрибуни у воду вже завоювали три з чотирьох ліцензій. Залишилось одна в індивідуальній жіночій вишці.

Щодо армійців, вони будуть боротись на європейській першості. Це спортсмени Центрального спортивного клубу Збройних Сил України – Олег Колодій та Олександр Горшковозов.

Прийти та підтримати українських спортсменів може кожен бажаючий, адже вхід на змагання вільний.