ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як визволити українських моряків з полону?

4 Липня 2019
Як визволити українських моряків з полону?

У Національному університеті оборони України відбулася Міжнародна науково-практична конференція з морського права.

На заході обговорили наслідки порушень Російською Федерацією норм міжнародного права в Азово-Чорноморському регіоні. Окремо торкнулися теми виконання рішення Міжнародного трибуналу з морського права щодо повернення до України полонених військовослужбовців.

– Через інцидент, що стався 25 листопада 2018 року, Україна змушена була звернутися до Міжнародного трибуналу з морського права. Насамперед ми вимагали попередніх превентивних заходів. Зокрема звільнення трьох кораблів та команд і, відповідно, їх звільнення від подальшого кримінального переслідування. Трибунал погодився з нашою позицією, хоча його рішення дещо відрізнялося від того, що ми намагались отримати, – зазначив у своєму виступі полковник юстиції Леонід Залюбовський.

За його словами, у рішенні трибуналу зазначено, що Російська Федерація має негайно визволити моряків та кораблі. Проте новиною стало зобов’язання України та Російської Федерації утриматись від будь-яких дій, що посилюватимуть конфлікт та непорозуміння у справі. На його думку, фактично це і означає, зокрема для РФ, утримуватись від посилення кримінального переслідування членів екіпажів.

Про важливу для України тему говорили й іноземні спікери:

– Існує суттєве занепокоєння щодо подальшої долі 24 українських моряків, які перебувають у полоні. Ми сподіваємося на позитивний розгляд цього питання і повернення моряків додому. Я впевнений: ця конференція надасть додатковий стимул для всіх її учасників і допоможе краще зрозуміти зазначене питання, – сказав представник від аташе з питань оборони від посольства країн в Україні полковник Рікардо Крістоні.

Учасники конференції сподіваються, що захід сприятиме правдивому інформуванню українського суспільства і міжнародної спільноти щодо питань неправомірних дій Російської Федерації в царині міжнародного морського права в Азово-Чорноморському регіоні.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Новини