ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як наш моряк налякав «сторожів» Керченської протоки

4 Липня 2019, 13:21

Олег Мельничук – уродженець міста Сміла на Черкащині, який у свої 23 роки разом з екіпажем морського буксира «Яни Капу» до дрижаків у колінах налякав російських прикордонників поблизу Керченської протоки.

Той, хто стежив за подіями 25 листопада 2018-го, коли групу українських кораблів під час планового переходу з Одеси до Маріуполя підло атакували представники ФСБ РФ біля незаконно окупованого Криму, напевне пам’ятає ті істеричні надривні команди командира російського прикордонного судна, коли той намагався навалом спинити наш буксир.

Російський бойовий корабель з таким завзяттям атакував неозброєний «Яни Капу», що, коли врізався, то пошкодив свого ж «колегу» на паралельному курсі. Нагадаю: всі ці відео й фото росіяни самі виклали в мережу Інтернет – як свідчення чергової перемоги імперського флоту – цього разу над буксиром сусідньої країни в нейтральних водах.

Командував тоді екіпажем буксира старшина I статті Олег Мельничук. І якщо на відео потрапив лише один епізод, то, власне, переслідування нашого корабля тривало кілька годин. Українські військові моряки своїми відважними діями настільки розлютили окупантів, що ті, вже захопивши буксир і взявши в полон команду, застосували до командира фізичну силу…

Зі своїм майбутнім Олег Мельничук твердо визначився вже в 2014-му, після завершення строкової служби. І вступив до відділення військової підготовки Морехідного коледжу технічного флоту Національного університету «Одеська морська академія». Після випуску його призначили командиром буксира «Яни Капу».

Олег має вольовий і цілеспрямований характер, який вкотре продемонстрував під час першого судового засідання над полоненими моряками. Тоді саме він наполіг на присутності перекладача з російської на українську, відмовившись спілкуватись мовою окупанта. Тож саме завдяки  командирові корабля, який носить назву міста на півночі Криму, вдалось уперше за п’ять років окупації повернути у кримські суди українську мову.

Олег Мельничук демонструє сильний характер та витримку і нині, вже який місяць перебуваючи під вартою в Москві, де в суді триває політичне «шапіто» за участю українських полонених моряків. Він як командир, відчуває відповідальність за екіпаж та особистим прикладом демонструє, як потрібно поводитись навіть у полоні. А снаги і сил йому значно додає підтримка рідних, близьких і тисяч людей, які листами, повідомленнями й акціями висловлюють свою позицію щодо незаконних дій РФ, демонструючи щиру підтримку наших військових моряків.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки: