ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Командир десантників, які здивували НАТОвських колег

13 Липня 2019
Командир десантників, які здивували НАТОвських колег

Капітан Іван Федоренко звичайний, можна навіть сказати пересічний, український герой. І справа навіть не в тому, що він у складі 95-ї окремої десантно-штурмової бригади пройшов крізь пекельний гарт боїв на сході нашої Батьківщини, за що був нагороджений Орденом Богдана Хмельницького. І навіть не в тому, що він завжди піклувався не лише за виконання бойових завдань, але й за життя кожного зі своїх бійців. І навіть не тому, що він ставиться до своєї посади, та й власне до армії зі всією відповідальністю, скрупульозно вивчаючи всі тонкощі бойового досвіду як побратимів, так і ворога, і союзників. Він командир нової формації –грамотний керівник та менеджер, який бере  відповідальність на себе.

А ще саме цей офіцер минулого року підняв на якісно вищий рівень довіру наших іноземних партнерів до Збройних Сил України. Саме його підрозділ, який брав участьу міжнародних навчаннях, що відбувалися в одній з країн НАТО, зумів без жодного пострілу, всього за кілька годин виграти навчання,  розраховані на кілька днів.

Нам поставили завдання виконувати роль «поганих хлопців», тобтограти в протидію об’єднаних сил, – пригадує капітан Іван Федоренко. – Ми погодились. Після постановки завдань наш підрозділ мав здійснити напад на особливо важливі об’єкти. Особисто я керував операцією, під час якої був захоплений штаб розвідувального батальйону.

Не розкриваючи всіх тонкощів, які задіяли наші десантники, скажу – хлопці взяли в полон близько півсотні військовослужбовців. Забрали їхню техніку, озброєння, боєприпаси,  а головне – всі данні по силах, проти яких мали діяти українці. З полоненими обходились ввічливо і навіть по дружньому – адже навчання це не війна, а її імітація.

Я зайшов до намету командира розвідбату, він просто спав на ліжку, – пригадує офіцер. – Забрав його зброю, зняв і склав мапу зі всіма оперативними позначками, взяв його комп’ютер. А потім підійшов до ліжка і потрусивши за плече сказав: «Прокидайся! Твоя «війна» скінчилась».

Залагоджувати конфуз приїхав найвищий керівник навчань. На переконання капітана Івана Федоренка, Збройні Сили України на сьогодні є одними з найбільш підготовлених у Європі.

На відміну від багатьох інших країн ми маємо реальний бойовий досвід протидії новітній загрозі, – переконаний офіцер. Ця робота складна і важка. Але кожен із воїнів України обрав свій шлях сам. Особисто я сподіваюсь, що коли мій син підросте, то буде пишатись мною і моєю роботою.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Life story, Герої, Новини