ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Учасникам війни на Донбасі допомагають «витягти» здорові ресурси особистості

23 Липня 2019

З початку збройної агресії Росії на Донбасі у Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону надано кваліфіковану медичну допомогу понад тринадцяти тисячам пацієнтів – учасникам боїв з російськими збройними формуваннями та озброєними бандформуваннями. Третину від цієї кількості становлять пацієнти із пораненнями та травмами, а решта – із сезонними та хронічними захворюваннями. Про це повідомив представник Центру полковник Іван Держило.

Начальник відділення психологічної реабілітації Світлана Костіна працює в госпіталі вже три роки і за цей час здобула чималий практичний досвід.

 – Наші спеціалісти мають психотерапевтичні сертифікати, що дозволяє бути не лише консультантами, а й проводити з пацієнтами спеціальні вправи, які допомагають «витягти» здорові ресурси особистості на глибинному рівні,  – розповіла Світлана Костіна.

За словами психолога, найбільш підготовленими до наслідків бойових дій виявилися кадрові професійні військові. З людьми, які прийшли до війська за мобілізацією з цивільного життя, працювати складніше. Зазнавши тяжких поранень з усіма наслідками, вони часто-густо замикаються в собі. Витягнути людину з тієї «мушлі» дуже складно – доводиться працювати тривалий час.

Військовослужбовець Іван Лоїзов відновлюється після кульового поранення під опікою досвідчених лікарів та фізичних терапевтів клініки.

Це було вночі, снайперська куля зайшла у бік і наробила чимало біди всередині. Тоді я подумки попрощався з життям, з рідними, вже й не сподівався, що виживу. Мої батьки виховували мене патріотом, тож я, не вагаючись, пішов бити ворога. Вже декілька місяців працюю над тим, аби відновитися, три тижні тому почав відчувати одну ногу, але до одужання ще далеко, – каже юнак.

Натомість фізичний терапевт Василь Андрухів розповів, що пацієнт робить значні успіхи.

Ми поступового навчилися сидіти, потім пересідати з ліжка на візок і навпаки, долати перешкоди, їздити на візку. Тобто прогрес є – Іван став повністю незалежним щодо гігієни, одягання, пересування.

В іншому відділенні відновлюється після проникаючого діаметрального сліпого черепно-мозкового поранення десантник Олександр Беспалов. Боєць одинадцять днів був у комі. У Дніпрі йому зробили унікальну операцію з видалення кулі та уламків черепа. До міста Лева юнак приїхав на реабілітацію в супроводі дружини Анни, яка перебуває на шостому місяці вагітності.

Ми тримали позиції. Періодично сепари прострілювали у наш бік. Коли я вчергове заповзявся їм відповідати, ворожа куля влучила в око. Дружина розповіла, яку складну операцію провели хірурги: щоб видалити кулю, їм довелося видалити кістку. Аби зберегти кістку, її вшили мені в живіт, а у вересні будуть назад вставляти. Потім настане черга протезування ока, – розповів Олександр.

Варто додати, що з початку року у Львові спеціалізовану допомогу було надано чотирьом сотням пацієнтів – учасникам АТО/ООС.

Віталій Іванов

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Військова медицина, Новини, Реабілітація