ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У реабілітації та оздоровленні учасників АТО/ООС — індивідуальний підхід

9 Липня 2019
У реабілітації та оздоровленні учасників АТО/ООС — індивідуальний підхід

У Дніпрі на базі обласного госпіталю для ветеранів війни працює сучасний центр медичної реабілітації для учасників бойових дій на сході України. Нині тут проходять лікування та відновлюють сили понад чотири десятки захисників України.

— А від початку року реабілітаційний центр прийняв уже 520 воїнів і 30 членів родин полеглих героїв. І кожного з пацієнтів оздоровлюють за індивідуальною програмою реабілітації. Щодня з ними працюють лікарі, реабілітологи та психологи. Таким чином хлопці та дівчата отримують комплексну терапію, — розповіла очільниця центру реабілітації, лікар-терапевт вищої категорії Олена Привал.

У закладі функціонує сучасний тренажерний зал для лікувальної фізкультури, розгорнуто мінібібліотеку, облаштовано місця для гри в настільний теніс і перегляду кінофільмів. У двомісних палатах нова сантехніка, меблі та телевізори.

У медичній практиці фахівці центру застосовують найкращий вітчизняний та іноземний досвід, методики, за допомогою яких люди, що пройшли через пекло війни, повертаються до повноцінного життя. Тут пацієнти отримують консультації всіх спеціалістів, приймають ліки, гідромасажні та гальванічні ванни, проходять фізіопроцедури, займаються на тренажерах, відвідують лікувальний басейн, спілкуються з психологами, малюють, слухають релаксову музику, дивляться кінофільми. Особливу увагу персонал центру приділяє психіатричній і психологічній допомозі пацієнтам, подоланню проблем, пов’язаних із наслідками психотравм, що їх зазнали бійці під час свого перебування на фронті.

Усі, хто проходить тут оздоровлення, відмічають професіоналізм персоналу та теплу атмосферу домашнього затишку.

Сержант запасу Олексій на реабілітації вперше. Мужній чоловік 29 місяців воював у складі однієї з окремих механізованих бригад. Під час одного з підступних ворожих обстрілів поблизу Авдіївки дістав контузію. Після лікування в госпіталі проходить курс реабілітації.

— Тут працюють справжні професіонали. Дуже подобаються турбота персоналу та умови, — поділився своїми враженнями чоловік.

Курс реабілітації у центрі — 18 днів. Пройти оздоровлення можуть усі захисники України. Це безоплатно. За направленням потрібно звернутися до сімейного лікаря або безпосередньо до центру.

Загалом із часу відкриття у 2015 році реабілітаційний центр прийняв декілька тисяч воїнів, що зазнали травм, поранення чи контузії.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Новини, Реабілітація