ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Реформа ВСП: військові свою роботу зробили, депутати – ні…

18 Липня 2019
Реформа ВСП: військові свою роботу зробили, депутати – ні…

Найбільша проблема на шляху реформування військової служби правопорядку Збройних Сил України у військову поліцію полягає у відсутності законодавчої бази.

Так відповів на запитання журналістів «АрміяInform» про майбутнє військових правоохоронців полковник Ігор Строкань, заступник начальника Головного управління ВСП Збройних Сил України під час робочого візиту до Вінницького гарнізону.

– Закон про військову поліцію більше року припадає пилом у Верховній Раді України, – говорить полковник Ігор Строкань. – Все, що залежало від ВСП, ми зробили: підготували законопроект, погодили з відповідними центральними органами виконавчої влади, направили в комітет Верховної Ради України. Чому цей закон досі не розглянутий у Верховній Раді? Запитання до парламентарів.

Варто сказати, що до реформи військові правоохоронці готуються ґрунтовно і вже давно, починаючи ще з 2017 року. За цей час в Україні створені профільні навчальні центри, де проходять підготовку військовослужбовці військової служби правопорядку. Центри функціонують за зразком військових навчальних закладів провідних країн світу. До їх створення долучилися закордонні партнери, зокрема представники військової поліції з Канади, США, Великої Британії, Польщі, Литви та Латвії. На першому етапі вони відрядили своїх інструкторів, які підготували наших інструкторів. Сьогодні за програмою курсу військового правоохоронця підготовлено понад шість сотень солдатів та сержантів ВСП.

Крім того, створена вертикаль багаторівневої підготовки офіцерського складу за стандартами НАТО. Підготовку офіцерів оперативно-тактичного рівня та курси підвищення кваліфікації проводить Національний університету імені Тараса Шевченка в Києві та Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого в Харкові. Кілька груп військових за напрямком правоохоронної діяльності готує Національний університет оборони України імені Івана Черняховського.

Наразі військові правоохоронці сподіваються, що після виборів новообрані депутати сядуть за парти і почнуть ефективно працювати над прийняттям важливих для України законів, зокрема Законом про військову поліцію.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Мітки: ,
Новини