Інформаційне агентство Міністерства оборони України
UA

На Луцькому аеродромі розгорнули модернізовану систему посадки українського виробництва

12 Липня 2019
На Луцькому аеродромі розгорнули модернізовану систему посадки українського виробництва

Сучасну радіолокаційну систему посадки розгорнули й ввели в експлуатацію на Луцькому військовому аеродромі. Система працює за стандартами ІКАО, підтримує частоти, визначені міжнародною організацією цивільної авіації. Це дає змогу отримувати інформацію про будь-який літальний апарат, який перебуває в районі аеродрому, висоту його польоту, залишок палива, бортовий номер тощо.

Усе обладнання виключно українського виробництва. Закордонні аналоги коштують значно дорожче.

— Нині Луцький аеродром обладнаний найсучаснішими засобами зв’язку та радіотехнічного забезпечення, — коментує провідний спеціаліст Командування Повітряних Сил Збройних Сил України Володимир Манаєнков. — Нову систему посадки ми підключили до автоматизованого командного диспетчерського пункту, який також придбали і встановили цього року. Ще раніше встановили систему світлосигнального обладнання.

Авіатори від новинки у захваті. Вона дає можливість не лише забезпечувати польоти в складних метеоумовах, обмінюватися даними з іншими РЛС, реалізовувати автоматичний супровід траєкторії руху повітряних об’єктів, а й стійка до перешкод. Не можуть не тішити додаткові опції — встановлений кондиціонер та автоматичне вмикання агрегатів живлення.

— Не виникло жодних проблем з експлуатацією новинки, адже випускники ХНУПСу знайомі з цією системою, — зауважив Володимир Манаєнков. — Тепер чекаємо на фінансування, щоб підтягнути до такого технічного рівня й інші аеродроми.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Новини, Озброєння та техніка