ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Французька делегація з робочим візитом відвідала район проведення операції Об’єднаних сил

9 Липня 2019
Французька делегація з робочим візитом відвідала район проведення операції Об’єднаних сил

У Маріуполі в Об’єднаному центрі цивільно-військового співробітництва відбулася зустріч французької делегації на чолі з Надзвичайним і Повноважним Послом Франції в Україні пані Ізабель Дюмон з представниками груп цивільно-військового співробітництва операції Об’єднаних сил.

Сторони обговорили реальний стан цивільно-військового співробітництва у районі проведення операції Об’єднаних сил на території Донецької та Луганської областей. Зокрема начальник відділу цивільно-військового співробітництва Об’єднаного командного пункту Об’єднаних сил полковник Сергій Карпов зосередив увагу іноземних гостей на виконанні специфічних завдань, які щоденно виконують військовослужбовці груп цивільно-військового співробітництва. Серед них передусім оцінка цивільного середовища в районах виконання завдань, координація надання гуманітарної допомоги, сприяння відновленню критичної цивільної інфраструктури, виконання заходів стратегічних комунікацій і контрпропаганда, здійснення місії «Евакуація-200», повернення тіл загиблих військовослужбовців ЗС України з окупованої території з подальшим перевезенням до місць поховання, протимінна діяльність тощо.

фото Анни Чапали

Під час колективної розмови  французька сторона  була поінформована про надання правової, медичної, психологічної та гуманітарної допомоги цивільному населенню підрозділами цивільно-військового співробітництва Об’єднаних сил. Загалом спільно з 87 міжнародними, громадськими, благодійними організаціями та фондами скоординовано понад 16 тисяч гуманітарних конвоїв, що позитивно вплинуло на покращення соціального та майнового стану мирного населення.

Також від початку проведення операції Об’єднаних сил спільними зусиллями з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, міжнародними благодійними організаціями вдалося відновити 240 житлових будинків у 12 населених пунктах. Крім того, відновлено дорожню інфраструктуру, мережі енергопостачання, водопостачання й газопостачання та їхніх окремих об’єктів. Удалося запустити роботу освітніх закладів та лікарень у 5 населених пунктах.

фото Анни Чапали

Французька делегація дізналася й про роботу, яка проводиться в рамках гуманітарного проєкту «Евакуація-200». Пошуковою групою з районів проведення ООС було вивезено 266 тіл та фрагментів тіл військовослужбовців ЗСУ, перепоховано 5 тіл, а також було проведено 10 пошукових заходів.

– Це була дієва та конструктивна зустріч із нашими французькими партнерами. Пані Ізабель Дюмон високо оцінила наші намагання стосовно покращення ситуації в роботі з цивільним населенням та зацікавилась позитивними кроками та змінами, які відбуваються у цивільному секторі, – відзначив полковник Сергій Карпов.

фото Анни Чапали

Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні пані Ізабель Дюмон, яка, до слова, не перший раз відвідує район проведення операції Об’єднаних сил, наголосила, що Франція і надалі підтримуватиме Україну на міжнародній арені, адже це вкрай необхідно задля збереження безпеки і відстоювання норм міжнародного права на європейському континенті.

фото Анни Чапали

– Нас приємно вразила діяльність структур цивільно-військового співробітництва Об’єднаних сил, їхня плідна робота над проблемами цивільного населення, зокрема надання гуманітарної допомоги, відновлення соціально важливої інфраструктури. Звісно, особливе місце посідає робота з протимінною діяльністю та навчально-виховна діяльність з дітьми на лінії зіткнення, – підкреслила пані Ізабель Дюмон.

Під час робочого візиту на Приазов’я представники французької делегації також відвідали населені пункти на лінії розмежування та поспілкувалися з місцевим населенням.

 Мобільна пресгрупа ОТУ «Схід»

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Мітки: ,
Новини, ООС