Інформаційне агентство Міністерства оборони України
UA

Делегація експертів НАТО зі страткому відвідала район проведення операції Об’єднаних сил

20 Липня 2019
Делегація експертів НАТО зі страткому відвідала район проведення операції Об’єднаних сил

На Приазов’ї група експертів у галузі стратегічних комунікацій із країн-членів НАТО вивчала досвід і нові підходи, які застосовують Збройні Сили України, органи місцевої влади та структури сектору оборони й безпеки у напрямках реалізації стратегічних комунікацій у районі проведення операції Об’єднаних сил (ООС). Це є проект обміну досвідом, ініційований Міністерством оборони України, який проводиться вже вдруге в контексті обміну досвідом з боротьби із гібридними загрозами.

Під час брифінгу, який провів для делегації заступник начальника штабу ООС із стратегічних комунікацій полковник Руслан Мирошниченко, іноземні гості ознайомилися з поточною безпековою ситуацією в районі проведення ООС. Представникам НАТО розповіли про роль підрозділів ЗСУ, їхнє застосування у формуванні надійного безпекового середовища на території Донецької та Луганської областей.

Особливу увагу зосередили на гуманітарних питаннях, зокрема на запобіганні гуманітарній катастрофі серед місцевого населення. Адже головна цінність — це прості люди, їм потрібні якісні допомога та підтримка. Європейців зацікавили кроки щодо відновлення соціально важливої інфраструктури, надання ефективної медичної допомоги, проведення заходів дозвілля і культури та створення умов для відпочинку дітей.

Нашим західним партнерам розповіли про реалізацію проєкту «Українське кіно — Донбасу». Цікавинка цієї програми — безоплатна демонстрація для мешканців невеликих міст та сіл новинок вітчизняного кінематографа.

— Україна та її Збройні Сили мають справді унікальний досвід у сфері зв’язків з громадськістю, проведенні інформаційних та психологічних операцій, реалізації проєктів цивільно-військового співробітництва та інших елементів системи стратегічних комунікацій, — відзначив полковник Руслан Мирошниченко. — Чому наш досвід цікавий представникам НАТО? Українські військовослужбовці, що перебувають у районі бойових дій, щодня спілкуються з місцевим населенням. У такий спосіб ми впливаємо на настрої людей, ефективно інформуючи їх про діяльність і виконання завдань ООС. Об’єктивно доносимо ті позитивні зміни, які відбуваються в державі. Також активно співпрацюємо з органами місцевої влади та з регіональними ЗМІ, — додав він.

Крім того, члени іноземної делегації відвідали кілька населених пунктів поблизу лінії зіткнення. Зокрема на власні очі побачили, як працює унікальний християнський табір відпочинку у Піонерському. Молоде подружжя, священик та його дружина, організували для дітей з багатодітних сімей з допомогою групи цивільно-військового співробітництва справжню оазу відпочинку. Як каже отець Т., їхня мета — мінімізувати наслідки війни для юних українців, створюючи умови для повноцінного їхнього розвитку. «Країна безтурботного дитинства» — саме таку назву дали цьому закладу. Щодня тут відпочивають понад 80 дітей. Вони граються, співають українські народні пісні, танцюють, малюють тощо. На вихідних та у свята ходять у новозбудований храм.

Також представники НАТО побували у Бердянському, де ознайомилися з роботою єдиного в селі медичного пункту. Оглянули житлові будинки, пошкоджені внаслідок ударів артилерії російсько-окупаційних військ кілька років тому. Деякі з них уже вдалося відновити: встановили нове перекриття, вікна та двері, полагодили зовнішні стіни, зруйновані уламками снарядів, та упорядкували прибудинкові подвір’я.

Віталій Панчишин, мобільна пресгрупа ОТУ «Схід»,

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Мітки: ,
Міжнародне співробітництво, НАТО, Новини, ООС