ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Делегація експертів НАТО зі страткому відвідала район проведення операції Об’єднаних сил

20 Липня 2019
Делегація експертів НАТО зі страткому відвідала район проведення операції Об’єднаних сил

На Приазов’ї група експертів у галузі стратегічних комунікацій із країн-членів НАТО вивчала досвід і нові підходи, які застосовують Збройні Сили України, органи місцевої влади та структури сектору оборони й безпеки у напрямках реалізації стратегічних комунікацій у районі проведення операції Об’єднаних сил (ООС). Це є проект обміну досвідом, ініційований Міністерством оборони України, який проводиться вже вдруге в контексті обміну досвідом з боротьби із гібридними загрозами.

Під час брифінгу, який провів для делегації заступник начальника штабу ООС із стратегічних комунікацій полковник Руслан Мирошниченко, іноземні гості ознайомилися з поточною безпековою ситуацією в районі проведення ООС. Представникам НАТО розповіли про роль підрозділів ЗСУ, їхнє застосування у формуванні надійного безпекового середовища на території Донецької та Луганської областей.

Особливу увагу зосередили на гуманітарних питаннях, зокрема на запобіганні гуманітарній катастрофі серед місцевого населення. Адже головна цінність — це прості люди, їм потрібні якісні допомога та підтримка. Європейців зацікавили кроки щодо відновлення соціально важливої інфраструктури, надання ефективної медичної допомоги, проведення заходів дозвілля і культури та створення умов для відпочинку дітей.

Нашим західним партнерам розповіли про реалізацію проєкту «Українське кіно — Донбасу». Цікавинка цієї програми — безоплатна демонстрація для мешканців невеликих міст та сіл новинок вітчизняного кінематографа.

— Україна та її Збройні Сили мають справді унікальний досвід у сфері зв’язків з громадськістю, проведенні інформаційних та психологічних операцій, реалізації проєктів цивільно-військового співробітництва та інших елементів системи стратегічних комунікацій, — відзначив полковник Руслан Мирошниченко. — Чому наш досвід цікавий представникам НАТО? Українські військовослужбовці, що перебувають у районі бойових дій, щодня спілкуються з місцевим населенням. У такий спосіб ми впливаємо на настрої людей, ефективно інформуючи їх про діяльність і виконання завдань ООС. Об’єктивно доносимо ті позитивні зміни, які відбуваються в державі. Також активно співпрацюємо з органами місцевої влади та з регіональними ЗМІ, — додав він.

Крім того, члени іноземної делегації відвідали кілька населених пунктів поблизу лінії зіткнення. Зокрема на власні очі побачили, як працює унікальний християнський табір відпочинку у Піонерському. Молоде подружжя, священик та його дружина, організували для дітей з багатодітних сімей з допомогою групи цивільно-військового співробітництва справжню оазу відпочинку. Як каже отець Т., їхня мета — мінімізувати наслідки війни для юних українців, створюючи умови для повноцінного їхнього розвитку. «Країна безтурботного дитинства» — саме таку назву дали цьому закладу. Щодня тут відпочивають понад 80 дітей. Вони граються, співають українські народні пісні, танцюють, малюють тощо. На вихідних та у свята ходять у новозбудований храм.

Також представники НАТО побували у Бердянському, де ознайомилися з роботою єдиного в селі медичного пункту. Оглянули житлові будинки, пошкоджені внаслідок ударів артилерії російсько-окупаційних військ кілька років тому. Деякі з них уже вдалося відновити: встановили нове перекриття, вікна та двері, полагодили зовнішні стіни, зруйновані уламками снарядів, та упорядкували прибудинкові подвір’я.

Віталій Панчишин, мобільна пресгрупа ОТУ «Схід»,

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Мітки: ,
Міжнародне співробітництво, НАТО, Новини, ООС