ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Війна навчила діяти неординарно» — лейтенант Максим Нагуляк

Прочитаєте за: 3 хв. 22 Липня 2019, 14:25

На цьогорічному випуску у Військовому інституті телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут «АрміяInform» мала нагоду поспілкуватися з лейтенантом Максимом Нагуляком — одним із трьох курсантів вишу, що є учасниками бойових дій.

Поговорили про мотивацію, рівень викладання в інституті, війну та плани на майбутнє.

Медаль з рук Верховного Головнокомандувача

— До навчання в інституті служив у військовій частині в Черкаському на посаді начальника радіостанції Р-161А2М польового вузла зв’язку. Були дві ротації в АТО, де довелося налаштовувати засоби комунікації.

Лейтенант розповів, що війна навчила діяти неординарно та швидко приймати рішення. Привчила до порядку, дисципліни та стриманості.

— Під час виходу військ з Іловайська ситуація була напруженою. Як зв’язківець чергував у радіомережах із бойовими частинами, що виходили з оточення, та з тими, які потім утримували Донецький аеропорт… Коли в АТО почали з’являтися системи супутникового зв’язку, радіостанції «Моторола», «Харріс», нас буквально на ходу вчили з ними працювати. І потім ми вже самі їх обслуговували й налаштовували.

Після повернення зі сходу Максим з рук Верховного Головнокомандувача отримав медаль «Захисник Вітчизни», яку вважає найважливішою.

Коли цікаво, легше вчитися

Згодом Нагуляк уступив до Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут.

— Не було такого, щоб викладачі просто відчитали матеріал і все. Вони теж були на фронті та розповідали те, що нам знадобиться на практиці.

Офіцер зазначив, що у виші подобалися дисципліни «Організація зв’язку» і «Бойове застосування частин та підрозділів зв’язку». Цікаво було вивчати, кому які підрозділи забезпечують комунікацію, які засоби розгортають на тих чи інших командних пунктах. І це найлегше давалося у навчанні.

— Найбільше запам’ятався викладач з організації зв’язку Василь Григорович Шолудько. Подавав матеріал доступно. Я любив його заняття. І ще одного викладача хочу згадати — тоді ще підполковника — Євгена Олександровича Живила. Він брав участь в АТО, викладав бойове застосування частин та підрозділів зв’язку. Всьому вчив, опираючись на власний досвід.

— Родом із Дніпропетровщини з смт Черкаське. Батько мій — військовий, служив в Афганістані. Брат — теж в однострої. Словом, виріс я у військовому містечку. Можливо, це підштовхнуло обрати стезю захисника Батьківщини.

Уже на випускному Максим приміряв маруновий берет. Бо розподілений в одну з окремих десантно-штурмових бригад на посаду помічника начальника зв’язку в штабі.

— Я сам обрав цей шлях. Упевнений: у мене буде успішна кар’єра.

Євген Проворний, «АрміяInform»
Фото — Дмитро Юрченко, «АрміяInform»

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
30 років Збройним Силам України. Дайджест АрміяInform Life story